شناسه : 34345045
کارگر نمونه کشوری؛


کارگر نمونه کشوری اظهار داشت: بهترین راه برای حمایت از کارگر ایرانی، خرید کالای ایرانی و حمایت ازتولیدکننده ایرانی است تا بنگاه های اقتصادی و تولیدی کشور بتوانند فعال بمانند و کارگران خود را حفظ کنند.

یزد آوا، نقش کارگران در پیشرفت، ترقی و شکوفایی کشور بی بدیل است ،با نگاهی در همه عرصه های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران درمی یابیم که کارگران نقش مهمی در امر تولید، پیشرفت و خدمت به مردم برعهده داشته اند.

روز جهانی کار و کارگر فرصتی شد تا با بهادر روشن ابرقویی یکی از موفق ترین و فعال ترین کارگران استان یزد که در رزومه خود عنوان کارگر نمونه کشوری و استانی را دارد گفتگو داشته باشیم.

این کارگر نمونه کشوری در گفتگو با خبرنگار یزد آوا در خصوص شروع فعالیت خود گفت:  با توجه به این که پدرم دارای مزرعه کشاورزی بود همزمان با تحصیل در دوره کارشناسی ارشد کارگری در مزرعه پدری خود را آغاز کردم و از همان ابتدا بر کشاورزی مبتنی بر اصول علمی و کارشناسی تاکید داشتم.

بهادر روشن ابرقویی با اشاره به علاقه فراوانش به کشاورزی گفت: با کمک ها و همکاری پدرم توانستم کشاورزی علمی و اصولی را در مزرعه پدری خود به نام گاشار اجرایی کنم و در اکثر بخش های مزرعه تغییرات موثری در جهت افزایش عملکرد وبهره وری ایجاد کنم.

وی با بیان این که در سال 92 به عنوان کارآفرین برتر همایش دانشجویان کشاورز دانشگاه شیراز انتخاب شده است ادامه داد: در سال 93 نیز به عنوان تولیدکننده برتر زردآلو از سوی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد شناخته شدم و اکنون نیز در کنار تحصیل در دوره دکتری تخصصی کشاورزی به عنوان مشاور و همکار در دو شرکت فعال  در پارک علم و فناوری نیز مشغول کار و تحقیقات کشاورزی هستم.

روشن اظهار داشت: در سال 95 نیز طرح افزایش راندمان و بهره وری آب در بخش کشاورزی با استفاده از اصلاح خاک های زراعی با خاک سیلاب را مورد بررسی قرار دادم و خوشبختانه حدود 40 درصد در مصرف آب صرفه جویی شد و افزایش حدود 60 درصدی در میزان بهره وری و عملکرد کشت را نیز در پی داشت و خوشبختانه اجرای این طرح و نتیجه حاصل از آن باعث شد به عنوان کارگر نمونه بخش کشاورزی در کشور انتخاب شوم.

کارگر موفق یزدی اذعان داشت: در سال 96 نیز طرح فراوری، بسته بندی و سورتینگ محصولات کشاورزی  مانند زردآلو، انار و انگور را انجام دادیم و با همکاری شهرداری تهران محصولات را در باغ بسته بندی کرده و با حذف واسطه ها محصول را مستقیم به دست مصرف کننده نهایی رساندیم. در این کار علاوه بر حمایت از تولیدات کشاورزی داخلی و کشاورز داخلی با حذف واسطه ها از حقوق مصرف کننده نیز حمایت شد و اجرای این طرح نیز باعث شد به عنوان کارگر نمونه استان یزد شناخته شدم.

روشن اظهار داشت: بهترین راه  برای حمایت از کارگر ایرانی، خرید کالای ایرانی و حمایت ازتولیدکننده ایرانی است تا بنگاه های اقتصادی و تولیدی کشور بتوانند فعال بمانند و کارگران خود را حفظ کنند.

وی با اشاره به بوروکراسی سخت اداری در ایران گفت: شرایط سخت دریافت مجوز برای شروع کسب و کارها بسیاری از افراد از جمله جوانان را از ادامه کار باز می دارد و آن ها را دلسرد می کند در نتیجه آن اشتغال زایی که باید ایجاد شود ایجاد نخواهد شد و جوان و کارگر ایرانی بیکار خواهد ماند.

روشن تاکید کرد: برای حل مشکل بیکاری جوانان باید مسئولین همکاری لازم را برای راه اندازی بنگاه ها و کسب و کارها داشته باشند و بسیار مهم است که شرایط  و بوروکراسی سخت اداری را از بین ببرند.

این کشاورز موفق ادامه داد: جوانان نیز برای رسیدن به اهداف خود دست از تلاش بر ندارند  و سریع دلسرد و ناامید نشوند. بخش کشاورزی ظرفیت و قابلیت بسیار خوبی برای جذب جوانان و افراد جویای کار دارد به ویژه کشاورزی با استفاده از روش های نوین مانند گلخانه های هوشمند و ...  و نباید امیدی به کارهای پشت میز نشینی نداشته باشند.

انتهای پیام/ق    
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.