شناسه : 36949194
مدیرکل غله یزد:


مدیرکل غله یزد گفت: سال گذشته میزان خرید گندم از کشاورزان یزدی حدود 7 هزار تن بوده است که این میزان با کاهش 50 درصدی در سالجاری به 3 هزار تن رسیده است.

به گزارش یزد آوا، مدیرکل غله استان یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، اظهار داشت: روند تحویل گندم در یزد به علت شرایط آب و هوایی دیرتر از سال‌های گذشته بود که در حال حاضر به اتمام رسیده و حدود 3 هزار تن گندم از کشاورزان استان یزد خریداری شده است.

حمید پایدار اردکانی، با بیان اینکه امسال خرید گندم نسبت به سال گذشته در استان یزد کاهش 50 درصدی داشته است، گفت: سال گذشته میزان خرید گندم از کشاورزان یزدی حدود 7 هزار تن بوده است که این میزان در سالجاری به 3 هزار تن رسیده است.

وی در رابطه با علت کاهش عرضه گندم کشاورزان، اذعان داشت: دلیل اصلی کاهش عرضه گندم، نگه داشتن توسط کشاورزان است یعنی کشاورزان برای اینکه نرخ گندم افزایش داشته باشد و گران تر شود از فروش آن خودداری کردند.

این مقام مسئول، نرخ خرید تضمینی گندم را 1700 تومان دانست و گفت: نرخی که دولت برای خرید گندم در مقدار بالا و تناژ تعیین کرده بود هر کیلو 1700 تومان بود که البته این قیمت در بازار حدود 2200 تومان است.

وی با بیان اینکه تمام گندم تولیدی استان یزد، مصرف 10 روز این استان را کفایت می کند، اذعان داشت: مصرف سالیانه استان به صورت خوشبینانه 150 هزار تن است و این مقدار از استان‌های همجوار در حال تامین است.

مدیرکل غله استان یزد تصریح کرد: در حال حاضر در ماموریت استان های کردستان و کرمانشاه هستیم تا نیاز گندم مورد نیاز استان یزد را تامین کنیم.

پایدار در پایان گفت: مقدار مصرف گندم در استان یزد تفاوتی نسبت به سال‌های گذشته ندارد؛ هرچند که استان یزد تولید گندم ندارد اما به علت وجود صنایع قوی و رقابتی یک از بزرگ‌ترین صادرکننده‌های محصولات آردی است و چیزی حدود 20 هزار تن صادرات به خارج از استان دارد.

انتهای پیام/م*

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.