شناسه : 29916280
امام جمعه یزد:


نماینده ولی فقیه در استان یزد گفت: دشمنان امروز با استفاده از تمام امکانات و تجهیزاتشان به دنبال متزلزل کردن اعتقادات و ارزشهای دینی جامعه ایران است.

به گزارش یزد آوا، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در آیین اختتامیه طرح آموزشی معاونت‌های پژوهشی حوزه‌های علمیه 4 استان کشور، با تاکید بر لزوم بهره‌گیری طلاب از مبانی معرفتی و علوم دینی‌ اظهار داشت: بهترین نوع بهره‌گیری این است که علاوه بر اینکه خودمان از این علوم بهره می‌بریم، به وسیله آن مردم را هم به راه راست هدایت کنیم و به کمال برسانیم.

رئیس شورای مرکزی حوزه‌های علمیه استان یزد خاطرنشان کرد: هدف از همه فعالیت‌های دینی که انجام می‌شود ارشاد و هدایت مردم است، موضوعی که هدف همه انبیا و اولیای الهی بوده و هست و ما هم باید همیشه به آن توجه داشته باشیم.

امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: ضرورت دارد که ما نسبت به مصالح و مسائلی که در جامعه وجود دارد آگاهانه و عالمانه وارد شویم و در راستای رفع مشکلات جامعه به ویژه در زمینه شبهه‌زدایی قدم برداریم.

ناصری‌یزدی با تاکید بر اینکه دشمن با استفاده از تمام امکاناتی که در اختیار دارد به جنگ و مبارزه با مبانی اعتقادی و ارزش‌های دینی ما برخواسته، خاطرنشان کرد: ما هم باید در این راه ایستادگی کنیم و برای مقابله با دشمن و هدایت خودمان لازم است به وسیله سلاح علم و تقوا حرکت کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به آیات قرآن کریم در ارتباط با ضرورت تحقیق و پژوهش در پذیرش امور مختلف گفت: استماع که قرآن کریم به آن اشاره کرده به معنای تحقیق و حرکت محققانه است، به این معنی که انسان حتما باید در هر کاری فکر و اندیشه داشته باشد و به وسیله عقلش در راه درست حرکت کند.

وی تصریح کرد: در صورتی که جامعه ما به دو سلاح تعقل و تفکر مجهز شوند و برای قبول هر چیزی ابتدا خوب تحقیق و بررسی کرده و پس از آن با تفکر اقدام به قبول یا رد آن کند، هیچ زمانی دشمن نمی‌تواند کوچک‌ترین آسیبی به این جامعه وارد کند.

رئیس شورای مرکزی حوزه‌های علمیه استان یزد ادامه داد: یکی از وظایفی که طلاب و روحانیون بر عهده دارند این است که این دو موضوع را در بین مردم به ویژه جوانان ترویج دهند و ضرورت انتخاب آگاهانه و متفکرانه را برای آنها تبیین کنند.

انتهای پیام/

تسنیم
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.