شناسه : 34908073
موسوی بیوکی:


نماینده یزد و اشکذر گفت: دولت با تشکیل یک تیم واحد و منسجم و با استفاده از نیروهای انقلابی و برخوردار از روحیه انقلابی گری بر اساس سفارش رهبر معظم انقلاب برای حل مشکلات کشور وارد میدان شود.

سید ابوالفضل موسوی بیوکی نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با یزدآوا؛در خصوص نقاط ضعف و قوت دولت گفت: آن چیزی که بسیاری از نمایندگان روی آن اجماع دارند و معتقدند نیاز به ترمیم دارد تیم اقتصادی دولت است و اینکه از این تیم یک حرف واحد مدیریتی بیرون نمی آید.

موسوی افزود: در جنگ اقتصادی کنونی ما با آمریکا باید مجموعه تیم اقتصادی دولت متشکل از وزیر اقتصاد،سازمان مدیریت ،وزیر صنعت،وزیر کار و وزیر راه و شهرسازی یک حرف واحد مدیریتی بزنند که متاسفانه اینگونه نیست بنابراین نمایندگان علی رغم اینکه می توانستند خود وارد عمل شوند و برخی وزرا را استیضاح کنند تصمیم گرفتند به جای استیضاح به دولت فرصت بدهند تا تیم اقتصادی خود را ترمیم کند.

وی با بیان اینکه استراتژی مجلس کمک به دولت است اظهار داشت: در استراتژی مجلس رئیس جمهور فرمانده جنگ اقتصادی بوده و مجلس نیز از دولت حمایت خواهد کرد ضمن اینکه به دولت پیشنهاد شد برای موفقیت در این جنگ و مقاومت در برابر فشارهای خارجی به هر اقدامی نیازمند است آن را به مجلس ارائه دهد و مجلس نیز همکاری لازم را در این زمینه خواهد داشت.

نماینده مردم یزد و اشکذر خاطر نشان کرد: البته به اندازه کافی قانون در این زمینه وجود دارد و دولت می تواند از ظرفیت های قانونی به خوبی بهره ببرد هرچند که حضرت آقا کار را از این نیز آسانتر کردند و خطاب به سران قوا فرمودند شما شورای  اقتصادی تشکیل دهید هر تصمیمی که در این شورا گرفتید بنده نیز با آن موافقت می کنم و به این روش راه حل دیگری برای کمبود قانون از سوی مقام معظم رهبری پیشنهاد شد.

موسوی با اشاره به تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری مبنی بر کاهش فشار اقتصادی بر مردم اظهار داشت: حضرت آقا بارها و بارها در فرمایشات خود فرمودند مردم در فشار اقتصادی هستند و مشکل دارند و انتخاب شعارهای اقتصادی برای سال در سالیان گذشته به دلیل این بود که امروز به این نقطه نرسیم اما به هر جهت امروز نیز باید همه مسئولان نظام دست در دست یکدیگر بگذارند و کمک کنند تا دولت با تشکیل یک تیم واحد و منسجم و با استفاده از نیروهای انقلابی و برخوردار از روحیه انقلابی گری بر اساس سفارش رهبر معظم انقلاب برای حل مشکلات کشور وارد میدان شود.

نائب رئیس کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد: همانگونه که در دوران دفاع مقدس توانستیم در برابر ابرقدرت های دنیا بایستیم امروز نیز می توانیم در جنگ اقتصادی در برابر استکبار جهانی مقاومت کرده و پیروز نهائی میدان باشیم.

موسوی در باره نقاط قوت دولت هم گفت: تا زمانی که مشکلات اقتصادی کشور حل نشود و معیشت مردم اصلاح نشود نقاط قوت به چشم نمی آیند بنابراین همانگونه که امروز در زمینه نظامی قوی هستیم و در صورت تهدید نظامی دست برتری با ماست باید در جنگ اقتصادی نیز خود را قوی کنیم و به فضل خدا در این جنگ نابرابر پیروز خواهیم بود.

انتهای پیام/ح
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.