شناسه : 35756927
رئیس اورژانس کشورعنوان کرد


رئیس اورژانس کشور با بیان اینکه ۳۹ بالگرد در کشور به ارائه فوریت‌های پزشکی مشغول هستند گفت: تعداد پایگاه‌های اورژانس در سه سال بیش از ۲ برابر شد.

به گزارش یزد آوا، پیرحسین کولیوند در دیدار با سرپرست استانداری یزد با اشاره به اینکه اورژانس در ایران 43 سال قبل شروع به فعالیت کرد اظهار داشت: نخستین فعالیت اورژانس در کشور با 7 پایگاه صورت گرفت.

وی به پیشرفت‌های قابل توجه اورژانس کشور در طول سه سال اخیر اشاره کرد و ادامه داد: تعداد کل پایگاه‌های اورژانس کشور در سال 95 معادل دو هزار و 400 پایگاه بود در حالی که این آمار الان به پنج هزار و 500 پایگاه رسیده است.

رئیس اورژانس کشور به افزایش فعالیت‌های اورژانس هوایی در کشور اشاره کرد و افزود:  خوشبختانه در طول سال‌های اخیر توجه به این موضوع افزایش قابل توجهی یافت به گونه‌ای که الان 39 بالگرد فوریت‌های پزشکی در کشور در حال فعالیت هستند.

کولیوند ادامه داد: این بالگردها امکان پرواز تا شعاع 150 کیلومتری برای خدمات‌رسانی به هموطنانمان را دارند و تاکنون هم اقدامات بسیار گسترده‌ای در حوزه‌های مختلف درمانی توسط اورژانس هوایی کشور صورت گرفته است.

وی بیان کرد: اورژانس در انقلاب اسلامی ایران سابقه بسیار خوبی دارد و در طول 40 سال گذشته، خدمات بسیار خوب و گسترده ای به مردم ایران ارائه کرده و جان انسان‌های بسیاری را نجات داده است.

رئیس اورژانس کشور تصریح کرد: این مجموعه در طول سال‌های جنگ حق علیه باطل در راستای نجات جان رزمندگان اسلام وارد میدان شد و جان افراد بسیاری را در این مسیر نجات داد.

کولیوند خاطرنشان کرد: در این مسیر هم تعداد قابل توجهی از ماموران اورژانس کشور در جبهه‌های حق علیه باطل شهید و جانباز شدند و افراد زیادی هم به اسارت رفتند و الان افتخار آزادگی دارند.

وی به حوزه فعالیت اورژانس در زمینه پدافند غیرعامل اشاره کرد و افزود: اورژانس در استان‌ها اقدامات بسیار گوناگونی انجام داده و در استان یزد هم خوشبختانه تعامل بسیار خوب و سازنده‌ای بین اورژانس یزد و اداره کل پدافند غیرعامل استان وجود دارد.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.