شناسه : 38566202
معاون راهداری اداره کل راهداری استان یزد:

روکش آسفالت محور کهدوئیه دهشیر به بالغ بر 4 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد


رستگاری گفت: انجام کار اساسی برای محور کهدوئیه دهشیر حداقل به اعتباری بالغ بر 4 میلیارد تومان نیاز است و برای آن درخواست اعتبار شده است.

محمد رستگاری در گفتگو با خبرنگار یزد آوا، در خصوص وضعیت جاده کهدوئیه - دهشیر گفت: 15 کیلومتر این جاده خرابی شدید داشت و از همان ابتدا بحث اعتبارات زیادی که برای آن نیاز است مطرح بود، برای سه کیلومتر اولیه آن نیز که دو سال پیش اقدامات بهساز و نگهداری برای آن انجام شد پیمانکار از اداره راهداری دو میلیارد تومان مطالبات دارد که هنوز نتوانستیم آن را تامین کنیم.

وی ادامه داد: با توجه به اعتباراتی که براي بهسازي جاده کهدوئیه دهشیر نیاز است و اینکه برای خرید قیر و آسفالت و ... حتما نقدی باید خرید کرد و عدم نقدينگی براي محور مذكور از محل منابع استانی طبیعتا با استفاده از پیمانکار نمی‌توانستیم کاری از پیش ببریم و از طرفی با توجه به مشکلاتي كه در وضعيت رويه این جاده وجود داشت اداره راهداری طی دو ماه گذشته با تجهیزات و امکانات امانی با مرمت این جاده آن را از وضعیت نارضایتی که وجود داشت خارج کرد.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد افزود: نیروهای راهداری با استفاده از امکانات امانی و آسفالت سرد، تراشه آسفالت و ... لكه گيري و آسفالت رگلاژی محور را انجام و آسفالت تقریبا 15 کیلومتر از این محور را مرمت و آب بندی و به وضعیت نسبی مناسبی رساندند و آن را از حالت آسیب زدن به ترافیک عبوری خارج کردند.

رستگاری با بیان اینکه برای انجام کار اساسی برای محور کهدوئیه دهشیر حداقل به اعتباری بالغ بر 4 میلیارد تومان نیاز است، گفت: درخواست دادیم که اعتباراتی از سال 99 برای بهبود و روکش آسفالت این محور پیش بینی شود از نمایندگان مجلس نیز همین درخواست را داشتیم،  فرماندار شهرستان تفت نیز پیگیر تخصیص اعتبار برای این محور است.

وی خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی خرید آسفالت و قیر به صورت نقدی انجام می‌گیرد و تخصیص اعتبارات ترجيحا به صورت نقدي می‌تواند برای پیشبرد کار برای محور کهدوئیه دهشیر راهگشا باشد و امیدواریم با درخواست‌هایی که صورت گرفته بتوان این جاده را به وضعیت مطلوبی رساند. 

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.