شناسه : 35061909
رئیس اتحادیه صنف خیاط استان یزد خبر داد


رئیس اتحادیه صنف خیاط استان یزد بیان کرد: وضعیت اقتصادی کنونی باعث ریزش تقریبی ۲۵ درصد از مشتریان صنف خیاط شده است.

به گزارش یزد آوا، رئیس اتحادیه صنف خیاط استان یزد در مصاحبه با خبرنگار یزد رسا با اشاره به وضعیت کسادی بازار این صنف گفت: به علت وضعیت بازار و گرانی ها یک مقدار کار ما نیز افت پیدا کرده است. هر چند همیشه در تابستان دوخت کت و شلوار و پیراهن به طور طبیعی افت پیدا می کند چون مصرف این البسه در این فصل کاهش می یابد.

محمد غفاریان افزود: وضعیت اقتصادی کنونی باعث ریزش تقریبی ۲۵ درصد از مشتریان صنف خیاط شده است.

وی تاکید کرد: دستمزد دوخت پوشاک افزایش پیدا نکرده و همان قیمت دو سال قبل است. از دو سال قبل که اداره صنعت، معدن و تجارت نرخ دستمزدها را تعیین کرد تا کنون قیمت جدیدی تصویب نشده و اعلام کرده اند که خیاطان به صورت توافقی با مشتریان کار خود را ادامه دهند.

وی در مورد نرخ دستمزدها با بیان اینکه نرخ ها اکنون توافقی است و نمی توان نرخ دقیقی عنوان کرد گفت: اکنون به طور متوسط برای دوخت پیراهن ساده 27 هزار تومان، پیراهن مدل دار 29 هزار تومان، کت 350 هزار تومان و شلوار 40 هزار تومان دریافت می شود.

غفاری در مورد علت تفاوت قیمت پوشاک آماده با لباس های دست دوز نیز اظهار کرد:  حساب لباس های دست دوز از ماشین دوز  جداست. در ماشین دوزی پارچه ها را به دسته دسته برش می زنند و کارها خیلی سریع تر انجام می شود، همچنین پارچه خیلی کم مصرف تر از روش دست دوز بوده، همچنین در روش دست دوز به طور متوسط دوخت یک کت و شلوار یک هفته زمان می برد.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.