شناسه : 36652979
امام جمعه مهریز:


امام جمعه مهریز در جمع نمازگزاران مهریزی گفت: سرنگون شدن پهپاد آمریکایی در خاک ایران مایه تحیر و بهت دنیا و صهیونیسم جهانی شد و این واقعه نشانه اقتدار سپاه پاسداران و نظام مقدس جمهوری اسلامی و شکست مفتضحانه هژمونی آمریکا در منطقه بود.

به گزارش یزدآوا، حجت الاسلام محی الدینی در خطبه های نماز جمعه ۳۱ خردادماه گفت: ترامپ همه دنیا را علیه سپاه به صف کرده بود اما دنیا دید که آمریکا حریف سپاه نیست و مرعوب و زمین خورده سپاه است. سرنگون شدن پهپاد آمریکایی در خاک ایران نیز که مایه تحیر و بهت دنیا و صهیونیسم جهانی شد، نشانه اقتدار سپاه پاسداران و نظام مقدس جمهوری اسلامی و شکست مفتضحانه بیش از پیش هژمونی آمریکا در منطقه بود.

امام‌جمعه مهریز با مخاطب قرار دادن کسانی که به قدرت پوشالی آمریکا دل‌خوش و وابسته‌اند افزود: رهبر معظم انقلاب فرمودند ما اهل جنگ نیستیم اما دنیا بزن و در رو تمام‌شده است و پاسخ تجاوز، جاسوسی و نفوذ را بااقتدار خواهیم داد. امروز ارتش، سپاه و نیروی انتظامی و سربازان گمنام امام زمان مایه افتخار ملت هستند و انهدام تجهیزات نظامی و الکترونیکی آمریکا برای ایران بسیار آسان است و امروز آمریکا بیشتر از گذشته از اقتدار رهبری و ملت با بصیرت واهمه دارد.

وی با اشاره روز ۱۷ شوال مصادف با ۳۱ خرداد و آغاز هفته ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای ادامه داد: حضرت علی (ع) در جنگ خندق هماورد عمرو بن عبدود شد و هنگامی‌که او به‌صورت مبارک امیرالمؤمنین آب دهان پاشید، ایشان کمی صبر کردند تا خشمشان فروکش کند و بعد برای رضای خدا آن کافر را به درک واصل کرد و شایسته است جوانان این اخلاق جوانمردی و ادب پهلوانی مولا را الگوی خود قرار دهند.

محی‌الدینی همچنین با گرامیداشت روز اصناف ضمن توصیه به کسبه و اصناف و بازاریان تأکید کرد: اصناف از بزرگ‌ترین نهادهای مدنی کشور است. در این شرایط اقتصادی سخت کاسبان و بازاریان در پی کسب روزی حلال باشند و مواظب باشند با احتکار و گران‌فروشی، لقمه حرام به سر سفره خود نبرند. رحم به فقرا و نیازمندان و رعایت اخلاق و انصاف را در نظر بگیرند؛ زیرا خداوند کسانی که به ارتزاق و بازار مردم دست‌درازی کند را نمی‌بخشد.

وی افزود: رزق و روزی حلال موجب نورانیت می‌شود؛ اما لقمه حرام بین انسان و خدا فاصله می‌اندازد و توفیق تشخیص حق و باطل و دوری از گناه را از انسان سلب می‌کند. کسبه و اصناف مختلف احکام و اخلاق خریدوفروش را فرابگیرند و به کار ببندند تا دنیا و آخرت خود و خانواده خود را به خطر نیندازند.

امام‌جمعه مهریز بیان کرد: اول تیرماه روز تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی است که وظیفه اشاعه معارف، فرهنگ تشیع و تبلیغ دین را بر عهده دارد. از مسئولین این سازمان خواستاریم در جهت رفع مشکلات مساجد و حسینیه‌ها و سرکشی به روستاها و مساجد آن کوشا باشند. همچنین از مردم شهرستان تقاضا داریم با روبرو شدن با فصل گرما و کمبود منابع آبی، لزوم صرفه‌جویی در آب شرب و آب کشاورزی و عدم اسراف را در نظر بگیرند.

وی همچنین با اشاره به عملکرد مثبت و قابل‌قبول قوه قضائیه در این مدت کوتاه خاطرنشان کرد: یکی از طرح‌هایی که قوه قضاییه اجرای آن را با قوت دنبال می‌کند، رسیدگی به اموال مسئولان است تا وضعیت مالی و معیشتی مسئولین قبل از تصدی پست و مقام و هنگام کناره‌گیری و بازنشستگی موردبررسی قرار گیرد تا اگر مسئولین آلوده به فساد اداری و مالی شده است و به بیت‌المال مسلمین دست‌درازی کرده است شناسایی و محاکمه شود و اموال حق‌الناس از او باز پس گرفته شود.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.