شناسه : 23811226
مدیر کل اقتصاد و دارایی یزد:


مدیر کل امور اقتصادی و دارایی و نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان یزد از صدور سه مجوز سرمایه گذاری خارجی از سوی سازمان سرمایه‎گذاری و کمک‎‎های اقتصادی و فنی ایران برای این استان در سالجاری خبر داد.

به گزارش یزد آوا، "علی نمازی" در نشست سرمایه‎‎گذاری استان یزد که با حضور مدیران دستگاه‌های عضو مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان و به ریاست استاندار یزد در محل مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان برگزار شد، افزود: دو مورد از این سرمایه گذاری ها در زمینه ساخت نیروگاه انرژی خورشیدی با ظرفیت هر کدام  10 مگاوات است که با مشارکت سرمایه‎‎گذاران کشورهای آلمان و امارات در شهرستان‎‎های میبد و اشکذر و یک مجوز در زمینه تولید شیشه و بلور در شهرستان مهریز است.

وی اضافه کرد: با سرمایه‎‎گذاری و بهره‎‎برداری از این طرح‎‎ها، آینده خوبی پیش روی این شهرستان‎‎ها خواهد بود.

نمازی با ارائه گزارشی از روند اقدامات صورت گرفته در این بخش، گفت: تاکنون 11 نشست با حضور دستگاه‎‎های عضو برگزار شده است و این نشست‎‎ها، 27 دستور کار و 47 مصوبه داشته که 32 مورد آن اجرا شده و بقیه در حال اجراست.

نایب رئیس مرکز خدمات سرمایه‏‏گذاری استان با اشاره به راه اندازی این مرکز در سالجاری، برگزاری جلسات متعدد با سرمایه‎‎گذاران و متولیان امور این بخش به منظور جذب و گسترش سرمایه‎‎گذاری، از حضور نمایندگان دستگاه‌های عضو در روزهای دوشنبه و چهارشنبه هر هفته در این مرکز خبر داد و تصریح کرد: مرکز آماده ارائه خدمات به سرمایه‎‎گذاران است.

نمازی، برپایی نمایشگاه دائمی فرصت‎‎های سرمایه‎‎گذاری را در مرکز خدمات سرمایه گذاری استان در آینده یادآور شد و این اقدام را گامی مهم در جهت شناساندن ظرفیت‎‎های سرمایه‎‎گذاری استان دانست و بر فراهم کردن امکانات لازم برای راه‎‎اندازی این نمایشگاه توسط دستگاه‎های عضو تاکید کرد.

گفتنی است؛ هدف از برگزاری این نشست جذب و توسعه سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف و هماهنگی بین دستگاه‌های عضو مرکز خدمات سرمایه‌گذاری برای انجام این مهم اعلام شد.

در این نشست ضمن بحث و تبادل نظر پیرامون راه‌های جذب سرمایه‌گذاری و ظرفیت‌های موجود در این بخش، شیوه‌نامه اجرایی مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان ارائه و بررسی شد و دستگاه‌ها نظرات اصلاحی خود را ارائه کردند که این شیوه‌نامه در شورای برنامه‌ریزی استان طرح و مصوب خواهد شد.

انتهای پیام/

ایسنا
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.