شناسه : 36616739
رییس کمیسیون فرهنگی شورای‌شهر یزد:


رییس کمیسیون فرهنگی شورای‌شهر یزد از لغو مراسم شب فرهنگي يزد در ميلان ايتاليا خبر داد.

ونوس عامري در گفتگو با خبرنگار یزدآوا، در خصوص برگزاري شب فرهنگي يزد در ميلان ايتاليا گفت: مراسم شب فرهنگي يزد كه با همكاري دانشگاه يزد و شوراي شهر يزد قرار بود در دانشگاه پلي تكنيك ايتاليا برگزار شود، لغو شده است.

وي در خصوص دليل لغو اين مراسم گفت: برگزاري چنين مراسماتي كه با همكاري شوراهاي شهر است بايد به تاييد وزارت كشور برسد و جلسات وزارت كشور در اين خصوص به طور مرتب و بافاصله زماني تشكيل مي شود اما در زماني كه قصد برگزاري مراسم را داشتيم؛ امكان برگزاري جلسه وزارت كشور براي گرفتن تاييديه نبود و چون اين مراسم با همكاري و محوريت شوراي شهر بود كلاً كنسل شد.

شب فرهنگي يزد اينبار در فرانسه برگزار مي شود

عامري از برگزاري شب فرهنگي يزد در فرانسه خبر داد و گفت: شب فرهنگي يزد24  خرداد ماه در دانشگاه سوربن فرانسه برگزار خواهد شد اما اين مراسم نيزعلي رغم اين كه با اطلاع وزارت خاررجه و از سوي دانشگاه يزد پيگيري شده چون مراحل  آن از طريق وزارت كشور انجام نشده است نبايد با نام شوراي شهر يزد برگزار شود.

وي افزود: پيگيري هاي برگزاري شب فرهنگي يزد در فرانسه نيز با  همكاري دانشگاه يزد و شوراي شهر انجام شده اما به نام دانشگاه يزد برگزار خواهد شد.

عامري در خصوص شركت اعضاي شوراي شهر در مراسم فرانسه اظهار داشت: چون اين مراسم به تاييد وزارت كشور نرسيده است اعضاي شورا نمي توانند تحت عنوان اعضاي شوراي شهر در اين مراسم شركت كنند و عباسي هرفته نيز از سوي دانشگاه يزد به عنوان سخنران در اين مراسم شركت خواهد كرد.

وي در خصوص هزينه مراسم شب فرهنگي در فرانسه گفت: اطلاع دقيقي از هزينه هاي اين مراسم نداريم اما چون مراسم شب فرهنگي ايتاليا كه لغو شد با همكاري شوراي شهر بود اقداماتي مانند چاپ عكس و ... را سازمان فرهنگي ورزشي را انجام داده بود كه در مراسم فرانسه مورد استفاده قرار مي گيرد.

ممنوعيتم براي خروج از كشور كذب است

اين عضو شوراي شهر يزد با تكذيب خبر منتشر شده در فضاي مجازي مبني بر ممانعت از سفر وي به خارج از كشور از سوي دستگاه هاي نظارتي گفت: ابتدا قرار بود همراه با چند تن از اعضاي شورا در مراسم شب فرهنگي ايتاليا شركت كنم كه حتي قبل از اين كه وزارت كشور از برگزاري مراسم ممنانعت كند  از تصميم خود براي سفر به ايتاليا منصرف شده بودم.

انتهاي پيام/ق
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.