شناسه : 36428914
سالگرد تحقق امداد غیبی الهی گرامی باد؛

شکست شیطان در طبس؛ درس عبرتی که کهنه نمی‌شود!


به فرمایش مقام معظم رهبری «آنها دائم علیه جمهوری اسلامی و این ملت توطئه می‌کنند. البته سرشان هم دائم به سنگ می‌خورد؛ امّا ادب نمی‌شوند.»

به گزارش یزد آوا، پنجم اردیبهشت ماه سال ۵۹ بود که تعدادی هواپیمای نظامی و بالگرد امریکایی حمله خود به ایران را آغاز کردند. این هواپیماها و بالگردها که حامل موتور سیکلت ها و جیپ های نظامی، نارنجک، توپ و مسلسل بودند، در صحرای طبس فرود آمدند تا از آن مکان، عملیات آزادسازی گروگان ها را آغاز کنند. آنها قصد داشتند ابتدا با سلاح های شیمیایی، پاسدارانی را که مشغول به محافظت لانه جاسوسی بودند، از پای درآورند و زمینه ورود بالگردها را به آنجا آماده کرده و سپس کماندوها به طور ضربتی گروگان ها را آزاد کنند و به داخل بالگرد منتقل کرده و سپس راهی پایگاهی شوند که هواپیماهای حمل و نقل سی ـ ۱۳۰ در آن مستقر بودند. کماندوهای امریکا برای اجرای بهتر این عملیات، از مدت ها قبل به منطقه آریزونا اعزام شده و در شرایط سخت آنجا که شبیه به شرایط طبس بود، تمرین های لازم را انجام داده بودند تا به محض ورود به طبس، آمادگی لازم را برای اجرای طرح داشته باشند.

در این حمله نظامی، امریکا به مفتضحانه ترین وضعی شکست خورد. این شکست، حمله سپاه ابرهه به خانه کعبه را در ذهن ها تداعی کرد. آن روز ابابیل ها و در پنجم اردیبهشت، دانه های ریز شن مأموران الهی شدند تا دشمن را از پای در آورند. به دنبال این شکست مفتضحانه، امام خمینی خطاب به ملت ایران، پیامی صادر کرد. متن این پیام به شرح زیر است:

«بسم اللَّه الرحمن الرحیم‏ ملت رزمنده ایران، دخالت نظامى امریکا را شنیدید و عذرهاى کارتر را نیز شنیدید. این جانب که کراراً گفته ‏ام کارتر براى وصول به ریاست جمهورى حاضر است به هر جنایتى دست بزند و دنیا را به آتش بکشد، شواهد آن یکى پس از دیگرى ظاهر شده و مى‏ شود؛ و اشتباه کارتر در آن است که گمان مى‏ کند با دست زدن به این مانورهاى احمقانه مى‏ تواند ملت ایران را که براى آزادى و استقلال خویش و براى اسلام عزیز از هیچ فداکارى رویگردان نیست، از راه خودش که راه خدا و انسانیت است منصرف کند. کارتر باز احساس نکرده با چه ملتى روبروست و با چه مکتبى بازى مى‏ کند. ملت ما ملت خون و مکتب ما جهاد است. این شخص انساندوست! براى رسیدن به چند سال ریاست و جنایت، جان گروهى را تباه کرد، که محتمل است براى کم جلوه دادن جنایتش، هشت نفر را اقرار کرده باشد، در صورتى که طبع واقعه شهادت مى ‏دهد که دهها نفر جان خود را در راه شهوات او از دست داده ‏اند و دهها نفر هم در کویر لوت سرگردان و در معرض مرگند ادعاى اینکه همه مسافران هواپیما را برده ‏اند، مخالف گزارشاتى است که به ما داده ‏اند. کارتر باید بداند که اگر این گروه به مرکز جاسوسى امریکا در تهران حمله کرده بودند اکنون از هیچ یک از آنها و از پنجاه نفر جاسوس محبوس در لانه جاسوسى خبرى نبود و همه رهسپار جهنم شده بودند.

 کارتر باید بداند که حمله به ایران، حمله به تمام بلاد مسلمین است و مسلمانان جهان در این امر بى ‏تفاوت نیستند. کارتر باید بداند که حمله به ایران موجب قطع نفت از تمام دنیا خواهد شد و دنیا را بر ضد او بسیج مى ‏کند. کارتر باید بداند که این عمل احمقانه او در ملت امریکا چنان اثرى خواهد گذاشت که طرفداران او را مخالفان او خواهد کرد. کارتر باید بداند که با این عمل بسیار ناشیانه حیثیت سیاسى خود را به صفر رساند و از ریاست جمهورى باید قطع امید کند. کارتر با این عمل خود ثابت کرد که قدرت تفکر را از دست داده و از اداره یک کشور بزرگ مثل امریکا عاجز است. کارتر باید بداند که ملت ۳۵ میلیونى ما با مکتبى بزرگ شده ‏اند که شهادت را سعادت و فخر مى ‏دانند و سر و جان را فداى مکتب خود مى‏ کنند. و کارتر باید بداند که تمام سازوبرگهاى مدرن جنگى که امریکا به ایران براى پایگاه خود در زمان شاه مخلوع داده است، اکنون موجود است و به دست ارتش بزرگ و سایر قواى انتظامى است و بلاى جان اوست. اکنون که شیطان بزرگ دست به کار احمقانه زده است، ملت شریف و رزمنده ما باید به امر خداى تبارک و تعالى با تمام توان خود و با اتکال به قدرت خداى متعال مهیا شود و آماده نبرد با دشمنان خود گردد. نیروهاى انتظامى، ارتش و ژاندارمرى و سپاه پاسداران به حال آماده‏ باش باشند، و سپاه بیست میلیونى که خود را مجهز نموده‏ اند امروز براى فداکارى اسلام مهیا باشند که در موقع لزوم از کشور اسلامى خود دفاع کنند؛ و از این مانور احمقانه که به امر خداى قادر شکست خورد، هراسى به خود راه ندهند که حق با ما و خدا پشتیبان ملت مسلمان است.

این جانب به کارتر اخطار مى‏ کنم که اگر دست به امثال این کار ابلهانه بزند، کنترل این جوانان مسلمان و مبارز و غیورى که نگهبان جاسوسان جاسوسخانه هستند براى ما و دولت امکان ندارد و مسئول جان آنان، شخص اوست. و من اخیراً باید تذکر دهم که در قضایاى کردستان که گروههاى منحرف چپ و مخالف با اسلام به آشوبگرى برخاسته‏ اند، و در قضایاى دانشگاهها که گروههاى چپ امریکایى‏ در آن مکانهاى مقدس دست به آشوب زده‏ اند، و آشوبگریهاى دولت غیر قانونى عراق در مرزهاى ایران با حمله کارتر و دخالت نظامى در ایران رابطه ملموسى دارد، و در این موقع حساس اگر این گروههاى منحرف در دانشگاهها و یا خارج آنها دست به آشوب بزنند، ملت رابطه مستقیم سران آنان را با امریکاى جهانخوار خواهد فهمید و تکلیف خود را با آنان روشن خواهد کرد و اغماض و عفو، راه مخالف سیاست اسلامى خواهد بود. و این جانب به همه جوانان نصیحت مى ‏کنم که به ملت بپیوندند و از کشور خود دفاع کنند و مکتبهاى انحرافى را کنار گذارند که وحدت صفوف به مصلحت همه است. از خداوند متعال عظمت اسلام و مسلمین و قطع ید مفسدین و جباران را خواستارم.

و السلام علیکم و رحمه اللَّه.

روح اللَّه الموسوی الخمینى‏»

 

مقام معظم رهبری نیز در مناسبت‌هایی به شکست مغتضحانه آمریکا در حادثه طبس اشاره کرده‌اند. ایشان درباره این حادثه تاریخی فرموده اند:

اولین باری که دخالت نظامی در این مناطق انجام گرفت، سال 1359 بود که نیروهای امریکا به فرمان رئیس‌جمهور دمکرات، به قصد این‌که خود را به تهران برسانند، به طبس حمله‌ی نظامی کردند. البته از همان نیمه‌ی راه، جسدهای سیاه‌شده و جزغاله شده‌شان برگشت!عجیب است! کشور عزیز و ملت بزرگ و منطقه‌ی تاریخی ما، آزمایشگاه چه تجربه‌های بزرگی است.

ایشان در جایی دیگر فرموده اند:

رئیس جمهور آمریکا برای نجات این گروگانها [لانه جاسوسی] دست به حمله‌ی نظامیِ پنهانی و شبانه به ایران زد. جاسوسانشان را در اینجا بسیج کردند، مقدمات فراوانی فراهم کردند، آدم دیدند، جا دیدند، با هلیکوپتر و هواپیما حمله کردند، آمدند که طبس پیاده شوند و از آنجا بیایند و به خیال خودشان گروگان‌ها را خلاص کنند و ببرند؛ که آن ماجرای معروف طبس اتفاق افتاد، خدای متعال آبروی اینها را برد، هواپیماها و هلیکوپترهاشان آتش گرفت و مجبور شدند از همان طبس برگردند و بروند.

به فرمایش مقام معظم رهبری «آنها دائم علیه جمهوری اسلامی و این ملت توطئه می‌کنند. البته سرشان هم دائم به سنگ می‌خورد؛ امّا ادب نمی‌شوند. یکی از رئیس جمهورهای امریکا، به داخل این کشور هلی‌کوپتر فرستاد و سر و کارش با توفان طبس، یعنی جنودِ غیبیِ الهی افتاد. اینها چه می‌گویند؟! می‌فهمند چه می‌کنند؟! می‌فهمند چرا؟! با کی مواجهند؟! این یاوه‌هایی که می‌گویند علیه کیست؟ جوابش با کیست؟ ملت ایران ملت بزرگ و نیرومندی است. ملت ایران ملت متّحد و بافرهنگی است. من تعجّب می‌کنم چرا اینها از گذشتگان خودشان و از این شانزده سال، عبرت نمی‌گیرند؟! دائم علیه جمهوری اسلامی و ملت و مسؤولین ایران یاوه‌گویی و دروغ‌پراکنی می‌کنند! سران و بزرگان آنها، دائم راجع به جزایر خلیج فارس، تسلیحات ایران، انرژی اتمی و سلاح شیمیایی دروغ پراکنی می‌کنند. اگر روزنامه‌ها بنویسند، آدم می‌گوید «خوب؛ روزنامه نگارند. برای نانشان مجبورند دروغ بگویند!» رؤسای مجلس و رئیس جمهورشان می‌گویند! انسان تعجّب می‌کند که چرا یک نظام، باید این قدر دچار انحطاط و نکبت معنوی شود، که به درون این مزبله دروغگویی بیفتد!»

اگرچه در حادثه طبس شهید محمدمنتظر قائم فرمانده وقت سپاه یزد به شهادت رسید، اما شکست آمریکا بار دیگر قدرت معجزه الهی و امدادهای غیبی آسمانی و زبونی دشمنان ملت مسلمان ایران به رخ جهانیان کشیده شد.

پایان پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.