شناسه : 37610658
در 10 ماهه سال جاری اتفاق افتاد


مدیرکل گمرکات استان یزد گفت: در 10 ماهه سال جاری حجم کالاهای صادراتی استان 2 میلیون و 510 هزار تن با ارزش بیش از 41 هزار میلیارد ریال بوده است.

به گزارش يزدآوا، محمدحسین سلمانی در نشست خبری مدیران وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان یزد با بیان اینکه تعداد گمرکات استان یزد افزایش می یابد، بیان داشت: در حال حاضر سه گمرک در استان یزد مشغول فعالیت هستند و این تعداد به ۱۰ مورد افزایش خواه یافت.

وی افزود: گمرک امانات پستی، گمرک مسافری، گمرک منطقه ویژه اقتصادی گمرکات فعلی یزد هستند که دو مورد دیگر نیز به زودی راه اندازی می‌شود. گمرک بندرخشک پیشگامان، گمرک شرکت‌های دانش‌بنیان، دو گمرک فولادی در شهرستان‌های اردکان و اشکذر و دو گمرک دیگر در مناطق ویژه جدید نیز در سال آینده به مجموعه گمرکات استان یزد اضافه می‌شود تا در مجموع تعداد گمرکات این استان به ۱۰ مورد برسد.

مدیرکل گمرکات استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به میزان صادرات استان یزد در ۱۰ ماهه سال جاری بیان کرد: حجم کالاهای صادراتی استان در این مدت ۲ میلیون و ۵۱۰ هزار تن با ارزش بیش از ۴۱ هزار میلیارد ریال بوده است.

وی، میزان واردات استان یزد را نیز در این مدت ۸۸ هزار تن به ارزش بالغ بر ۷ هزار میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: واردات استان یزد در خدمت صادرات و تولید است و عمده کالاهای وارداتی شامل ماشین‌آلات صنعتی، قطعات یدکی و مواد اولیه واحدهای صنعتی و تولیدی است.

سلمانی در پایان با اشاره به اینکه بخشی از محصولات تولیدی استان یزد از طریق گمرکات سایر استان‌ها ارسال می‌شود، اظهار داشت: تدابیری برای این مهم اتخاذ شده تا میزان صادرات محصولات استان یزد از گمرکات سایر استان‌ها، در فهرست کالاهای صادراتی استان یزد ثبت شود.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.