شناسه : 35254910
مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری یزد:


مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری یزد گفت: طرح‌هایی چون اعطای دانشنامه ازدواج، دوره آموزشی 16 ساعته برای زوج‌های جوان، اجرای قانون مجازات‌های جایگزین حبس و غیره که در استان یزد به صورت پایلوت اجرا شده که به دلیل موفقیت آمیز بودن آن مقرر شده در سطح کشور نیز اجرا شود.

به گزارش خبرنگار یزد آوا، فخرالسادات خامسی‌هامانه ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با موضوع  هزینه کرد اعتبارات ابلاغی از وزارت کشور در حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی استان یزد ، گفت: این اعتبارات در  چهار نوع تفاهمنامه سه جانبه کشوری، تفاهمنامه دو جانبه کشوری، تفاهمنامه استانی و تفاهمنامه با سازمان‌های مردم نهاد، موسسات فرهنگی و شرکت‌های دانش بنیان در سال گذشته هزینه و اجرا شده است.

وی افزود: در تفاهمنامه‌های سه جانبه کشوری، تفاهمنامه بین سازمان امور اجتماعی کشور، شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و دستگاه‌های اجرایی است  که در سال گذشته در استان 15 تفاهمنامه کشوری با مجموع اعتبار سه هزار و 717 میلیون ریال منعقد شده است و محوریت آنها پیشگیری از اعتیاد بوده است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد اعتبار تخصیصی تفاهم‌نامه همکاری دو جانبه کشوری را 10 هزار و 632 میلیون ریال عنوان کرد و افزود: تفاهم نامه‌های استانی که در 10 طرح در زمینه‌هایی از جمله «نگهداری از زنان بهبود یافته»، «اجرای المپیادهای ورزشی و استعدادیابی»، «نشاط اجتماعی دانش‌آموزان مناطق محروم»، «کمک به سازمان‌های مردم نهاد» و «اعزام کتابخانه سیار به مناطق محروم» منعقد شده اعتباری بالغ بر چهار هزار میلیون ریال را وارد استان کردند.

خامسی عنوان کرد: در تفاهمنامه دو جانبه کشوری نیز مستقیما اعتبارات به دستگاه‌های اجرایی واریز می‌شود و دفتر امور اجتماعی استان‌ها نقش نظارتی را دارند که  در سال گذشته پنج تفاهمنامه دوجانبه کشوری در استان منعقد شده که مجموع اعتبارات آن 10 هزار و 632 میلیون ریال بوده است که شامل طرح‌هایی چون کاهش آسیب‌های اجتماعی ، طرح «نماد»، کاهش طلاق، کاهش مفاسد اخلاق و ... با سازمان‌های هلال ا حمر، آموزش و پرروش، سازمان بهزیستی، سازمان زندان‌ها و... بوده است.

وی افزود: در تفاهمنامه استانی نیز که محوریت آن با دفتر امور اجتماعی استانداری است  بودجه‌های کشوری در قالب تفاهمنامه‌هایی مستقیم این دفتر با دستگاه‌های اجرایی منعقد می‌کند توزیع می‌شود که 10 طرح سال گذشته در قالب این نوع تفاهمنامه اجرا شده که مبلغ آن چهار هزار میلیون ریال بوده است و شامل راه ‌اندازی مرکز نگهداری زنان بهبود یافته از بند اعتیاد، اجرای المپیادهای ورزشی، ایجاد نشاط اجتماعی در بین دانش آموزان مناطق محروم ، اعزام کتابخانه سیار در مناطق روستایی و .. بوده است.

خامسی بیان اینکه در حال حاضر 265 سازمان مردم نهاد دارای مجوز از استانداری و فرمانداری و 267 سازمان مردم نهاد دارای مجوز از سازمان بهزیستی در استان یزد فعالیت دارند، گفت: سال گذشته 31 تفاهمنامه با چهار هزار و 504 میلیون ریال اعتبار با سمن‌ها، موسسات فرهنگی و شرکت‌های دانش بنیان در استان منعقد شده است.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری یزد تصریح کرد: طرح اعطای دانشنامه ازدواج، دوره آموزشی 16 ساعته برای زوج‌های جوان، اجرای قانون مجازات‌های جایگزین حبس، راه‌اندازی کلینیک‌های حقوقی شهروندی و سامانه مراقبت الکترونیکی زندانیان جرائم غیرعمد از جمله طرح‌هایی است که تاکنون در استان یزد به صورت پایلوت اجرا شده که به دلیل موفقیت آمیز بودن آن مقرر شده در سطح کشور نیز اجرا شود.

وی با بیان اینکه سال گذشته تمام بودجه ابلاغی به استان در حوزه اجتماعی فرهنگی جذب شده و هیچ برگشتی نداشته است، افزود: تاکنون بودجه حوزه فرهنگی اجتماعی برای امسال ابلاغ نشده با این وجود محوریت فعالیت‌های این حوزه حول محور، آسیب‌های اجتماعی و به طور خاص حاشیه نشینی، طلاق، اعتیاد و بحث نشاط اجتماعی است.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.