شناسه : 38372543
رئیس کل دادگستری استان یزد:

عزاداران ‌تلاش دشمن برای دوقطبی‌سازی جامعه را خنثی کردند


دهشیری گفت: هیئات استان در این ایام شور حسینی را در کنار شعور حسینی به نمایش گذاشتند و تلاش دشمنان را در دو قطبی‌سازی جامعه خنثی کردند.

به گزارش یزدآوا، غلامعلی دهشیری در نشست با اعضای کمیته رسیدگی به امور مساجد با بیان اینکه روحانیون حافظان بی‌نظیر و پاسداران بی بدیل اسلام ناب محمدی و حامی انقلاب اسلامی بوده و هستند اظهار دشت: روحانیت و مرجعیت شیعه که برخواسته از حوزهای علمیه هستند محور و مرکز امید و پناهگاه مردم در زمینه‌های مختلف دین و معنویت، اخلاق، سیاست، اجتماعی و فرهنگی در طول تاریخ بوده‌اند.

دهشیری حضور در خط مقدم بصیرت افزایی، استکبار ستیزی، پیشگیری، مبارزه با فساد و برخوداری از جایگاه والای اجتماعی در بین مردم را از ویژگی های شاخص جامعه روحانیت دانست و افزود: به همین دلیل دشمنان به دنبال تخریب چهره روحانیت اثرگذار شیعه هستند.

وی ضمن تقدیر از فعالیت‌های صورت گرفته در کمیته رسیدگی به امور مساجد استان ادامه داد: رسالت کمیته مساجد باید رسیدگی به تمام امور و شوون مربوط به مساجد باشد.

رئیس کل دادگستری استان یزد عنوان کرد: فعالیت این کمیته زیر نظر نماینده ولی فقیه در استان، اتمام حجتی برای همه فعالین در حوزه مساجد است.

دهشیری تصریح کرد: این کمیته باید با برگزاری جلسات متعدد و با بهره‌گیری از نظرات کارشناسان و فعالین این حوزه نقش راهبردی و تعیین سیاستگذاری را در حوزه‌های مختلف مرتبط با مساجد ایفا نماید.

وی با اشاره به وجود برخی اختلافات بین ائمه جماعات و متولیان مساجد اظهار داشت: نیاز است که پرونده کامل شناختی از هر روحانی و همچنین ویژگی‌های خاص هر محل در سازمان تبلیغات ایجاد و با توجه به شناخت ایجاد شده برای محلات، امام جماعت متناسب با شرایط و وضعیت مناطق انتخاب شود.

رئیس کل دادگستری استان یزد افزود: به روز بودن ائمه جماعات در حوزه‌های مختلف، تغذیه علمی و فرهنگی، توجه ویژه به حفظ شأن طلبگی و جایگاه روحانیت در بین مردم، نظارت و رصد و ارزیابی فعالیت‌های روحانیون، آموزش مهارت‌های ارتباطی از جمله موضوعاتی است که می‌تواند در این کمیته مورد توجه قرار گرفته و سیاستگذاری و برای آن برنامه عملیاتی طراحی شود.

دهشیری بر لزوم توجه ائمه جماعات به بحث پاسخگویی به شبهات تاکید کرد و گفت: ائمه جماعات باید در حوزه پاسخگویی به شبهات اهتمام جدی داشته باشند و با استدلال عقلی منطبق بر آموزه‌های دینی پاسخگوی شبهات نوجوانان و جوانان در مساجد محلات فعالتر شوند.

وی در تبیین اقدامات صورت گرفته در مجموعه دستگاه قضا استان گفت: استفاده از ظرفیت جوانان در پست‌های مدیریتی مجموعه دادگستری استان با این شعار، نوکری مردم ولایتمدار افتخار برای مجموعه دستگاه قضا است، صورت گرفته است.

رئیس کل دادگستری استان یزد احیاء آرمان‌های انقلاب و امامین انقلاب اسلامی را از مهمترین اهداف دستگاه قضا دانست و افزود: در این راستا مبارزه با فساد با محوریت دانه درشت‌ها در اولویت کار دستگاه قضاست.

وی اظهار داشت: مجموعه قضا استان جهت رسیدگی به کار مردم پشت میز نشینی را رها کرده و وارد میدان عمل شده است و ورود به حوزه برخورد با دلالان و سودجویان حوزه زمین و مسکن نمونه‌ای از آن است.

دهشیری در پایان ضمن تقدیر از رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان و هیئات استان به پاس برگزاری مراسم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در دهه اول محرم افزود: هیئات استان در این ایام شور حسینی را در کنار شعور حسینی به نمایش گذاشتند و نقشه دشمن را در دو قطبی سازی جامعه با القاء تقابل بین دین و علم و سلامت و معنویت خنثی نمودند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.