شناسه : 35352536


تفلیس، پایتخت گرجستان یکی از شهرهای معروف این کشور بوده که میتوان گفت مقصد بسیاری از توریست ها و گردشگران تور گرجستان از بین دیگر شهرهای آن است.

یزد آوا؛ تفلیس، پایتخت گرجستان یکی از شهرهای معروف این کشور بوده که میتوان گفت مقصد بسیاری از توریست ها و گردشگران تور گرجستان از بین دیگر شهرهای آن است.

تفلیس خیابان های معروف و مشهور بسیاری داشته که در این مقاله معروف ترین آن ها را برای توریست ها و گردشگران تور گرجستان معرفی می کنیم :

خیابان روستاولی تفلیس گرجستان

از معروف ترین خیابان های تفلیس همین خیابان روستاولی است که در زمان های قدیم به خیابان گلووین شناخته می شده. خیابان روستاولی از میدان آزادی تا خیابان کوستاوا، به مساحت 1.5 کیلومتر کشیده شده است. وجود ساختمان های دولتی، عمومی، فرهنگی و تجاری در این خیابان باعث شده تا یکی از مهم ترین خیابان های این شهر باشد. تئاتر اپرای ملی گرجستان، تئاتر آکادمی دولتی روستاولی، موزه سیمون جاناشیا از گرجستان، آکادمی علوم گرجستان، کلیسای کاشوتی، پارلمان سابق گرجستان و هتل بالتیمور از دیگر مکان های معروف در این خیابان هستند. روستاولی نام یکی از شاعران معروف گرجی به اسم شوتا روستاولی بوده که روی این خیابان گذاشته شده است.

خیابان آقماشنبلی تفلیس گرجستان

اگر در سفر تور لحظه آخری گرجستان خود به دنبال جاذبه های تاریخی هستید، خیابان آقماشنبلی، یکی از خیابان های معروف این شهر در قسمت تاریخی می باشد. طی سال ها، این خیابان اسم های مختلفی داشته. در سال 1851 این خیابان را به میخیلو سپس به خیابان پلخانوف بعد از انقلاب روسیه شناخته می شده. سال 2010 بود که بیشتر از 70 ساختمان در این خیابان بازسازی و مرمت شدند و کف آن به طور کلی سنگ فرش شده و چراغانی شد. اکنون در خیابان آقماشنبلی، هتل های خوب، کافه ها و رستوران های بسیار هستند. همینطور این خیابان، بهترین مکان برای کسب و کار شناخته شده. نام این خیابان برگرفته از دیوید آقماشنبلی، یکی از مهم ترین پادشاهان گرجی است.

خیابان مرجانیشویلی تفلیس گرجستان

یکی از زیباترین خیابان های این شهر، خیابان مرجانیشویلی است که در سفر تور گرجستان خود، بازدید از آن را نباید از دست داد. این خیابان ساختمان های بسیار زیبا و مجللی داشته که به  سبک اروپایی ساخته شده اند. اکثر ساختمان ها تراس دارند. رستوران های بسیار شیک و زیبا، مراکز خرید، مغازه ها و صرافی های بسیاری در این خیابان هستند. آفر تور های لحظه آخری را از دست ندهید.

خیابان شاردنی تفلیس گرجستان

یکی دیگر از خیابان های زیبا و معروف این شهر بعد از مرجانیشویلی، خیابان شاردنی است. خیابان شاردنی یکی از مناسب ترین خیابان ها برای پیاده روی بوده و کافه ها، و رستوران های بسیاری دارد. یکی از تفریحات مورد علاقه توریست ها و گردشگران تور گرجستان پیاده روی و وقت گذراندن در خیابان شاردنی است. این خیابان به پل صلح و تئاتر گاباریدزه دسترسی داشته و از میدانی تا خیابان سیونی ادامه دارد. این خیابان به خیابان شب زنده دارها معروف است و رستوران و کافه های آن تا پاسی از شب باز هستند.

خیابان ها ی معروف استانبول

خیابان استقلال استانبول؛ واقع در منطقه تکسیم، بی اغلو

خیابان استقلال معروف ترین خیابان و منطقه تفریحی و سرگرمی در استانبول می باشد. خیابان استقلال یک خیابان طولانی رنگارنگ با انواع فروشگاهها، رستوران ها، کافه ها، نمایش های خیابانی است که به میدان تقسیم منتهی می شود. تور استانبول با قیمت مناسب در سایت سفر باتو رو ببینید.

خیابان بغداد استانبول؛ واقع در منطقه بوستانچی-گوزتپ

خیابان بغداد یکی از لوکس ترین خیابان های استانبول است. این خیابان در طرف آسیایی استانبول قرار دارد. خیابان 14 کیلومتری بغداد از بوستانچی شروع می شود و تا گوزتپ ادامه پیدا می کند. تعداد زیادی از کافه های لوکس، رستوران و فروشگاه در امتداد خیابان بغداد وجود دارند. خیابان بغداد شب ها هم پر از شور و نشاط  می شود.

خیابان دیوان استانبول؛ واقع در منطقه سلطان احمد

خیابان یا جاده دیوان که به آن "دیوان یولو" هم می گویند از ایاصوفیه شروع می شود و تا میدان بیازیت ادامه پیدا می کند. جاده دیوان مهمترین جاده در دوران بیزانس بوده است. میدان اسب دوانی، مسجد آبی،  میدان بیازیت و بازار بزرگ بعضی از بهترین مکان های دیدنی اطراف خیابان دیوان هستند. همچنین تعداد زیادی کافه توریستی، رستوران و فروشگاه در امتداد خیابان دیوان قرار دارند که پیشنهاد می شود پیش از سفر با تور ارزان استانبول از آن دیدن کنید.

خیابان اتیلر نیسپتیه استانبول؛ واقع در منطقه اتیلر

خیابان اتیلر نیس پتیه هم یکی از لوکس ترین خیابان های استانبول است. خیابان اتیلر در اتیلر و بعد از مرکز خرید معروف آک مرکز، واقع شده است. منطقه اتیلر و  خیابان اتیلر میزبان شب های لوکس استانبول است. تعداد زیادی کافه لوکس، رستوران و فروشگاه در دو طرف خیابان نیس پتیه قرار دارند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.