شناسه : 38048790
رئیس کل بازرسی استان یزد:

مفسدان اقتصادی لطمه حیثیتی به نظام اسلامی وارد می‌کنند


حجت الاسلام طالبی گفت: مفسدان اقتصادی علاوه بر خسارت مالی، خسارت معنوی و لطمه حیثیتی به نظام اسلامی وارد می‌کنند که به سادگی قابل جبران نیست.

به گزارش یزد آوا، حجت الاسلام والمسلمین اکبر طالبی در نشست معارفه هیئت بازرسی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان یزد گفت: اداره ثبت از دستگاه‌هایی است که گستره کار و مراجعات زیادی دارد و تمام خانواده‌ها به نوعی با آن ارتباط دارند و کار سخت و پیچیده‌ای دارد.

وی ادامه داد: با وجود گستره و حجم زیاد کار در اداره ثبت اسناد، براساس آمار و اطلاعات موجود استان یزد؛ جز استان‌های برتر در کشور محسوب می‌شود و این جایگاه نشاندهنده زحماتی است که در این راستا کشیده شده است. 

رئیس کل بازرسی استان یزد عنوان کرد: در فرمایشات ائمه معصومین علیهم السلام جایگاه افرادی که به مردم خدمت رسانی می‌کنند و مرجعی برای مراجعه دیگران هستند تا مشکل مردم را حل کنند جایگاه خیلی مهم و فوق العاده‌ای است و این منصب امانتی از سوی خداوند است تا در خدمت مردم باشند و در واقع خداوند برما منت گذاشته تا با قرار گرقتن در این جایگاه به مردم خدمت کنیم.

طالبی ادامه داد: در فرمایشات امیرالمومنین علی علیه السلام است که زمانی که مراجعه کننده ای به شما مراجعه می‌کند و درخواست یک کار قانونی و قابل اقدامی را دارد نه تنها منتی بر آن فرد نیست؛ بلکه آن فرد بر ما باید منت بگذارد که شرایطی را برای خدمتگزاری ما ایجاد کرده است و این ذخیره‌ای برای آخرت ما است که در این جایگاهی که به امانت به ما سپرده شده می‌توانیم انجام دهیم.

وی عنوان کرد: شخصیت امام علی(ع) در برخورد جدی ایشان با مفاسد به گونه‌ای بود که کسی باور نمی‌کرد ایشان همان شخصیتی باشند که با یتیمان آنگونه با مهربانی رفتار می‌کند، در واقع زمانی که حق مردم و بیت المال مطرح می‌شود باید با جدیت برخورد کرد.

طالبی تصریح کرد: متاسفانه جای تاسف است برخی اتفاقات و مفاسدی از سوی برخی افراد که جایگاه خاصی داشتند در جامعه اسلامی رخ داده و اخیرا نیز در جریان است که علاوه بر خسارت مالی، خسارت معنوی و لطمه حیثیتی زیادی به اسلام، انقلاب و نظام از سوی این افراد وارد شده که علاوه بر فساد مالی موجب بی اعتمادی مردم به نظام و تشکیلات اسلامی می‌شود که به زودی و به همین سادگی قابل جبران نیست.

وی با اشاره به بررسی انواع پرونده‌هایی که در سازمان بازرسی مورد نظارت و بازرسی قرار می‌گیرد گفت: پیشگیری از تخلف مهمترین برنامه سازمان بازرسی در یزد است و در یک سال اخیر این مهم با مکاتباتی که از سوی ریاست قوه قضائیه به صورت جدی پیگیری شده در دستور کار این سازمان قرار گرفته است چرا که پیشگیری از تخلفات مانع از دست رفتن نیروهای انسانی و مدیران که سرمایه اصلی ما هستند می‌شود.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.