شناسه : 38514942
دبیر ستاد اربعین حسینی استان یزد:

موکب‌های اربعینی استان امسال در طرح «مهر اربعین» مشارکت دارند


طهماسبی گفت: بیش از 20 موکب‌ اربعینی استان یزد امسال با شیوع کرونا در قالب طرحی به نام «مهر اربعین» در زمینه کمک‌های مومنانه به نیازمندان سراسر استان کمک می‌کنند.

محمد صادق طهماسبی در گفتگو با خبرنگار یزد آوا، با اشاره به نزدیک شدن به ایام اربعین حسینی گفت: با توجه به شیوع کرونا و محدویت‌هایی که به واسطه این بیماری به وجود آمده علاوه بر اینکه عراق هیچ زائر خارجی را برای انجام پیاده روی اربعین پذیرش نمی‌کند در استان یزد نیز مراسمی به این مناسبت برگزار نمی‌شود.

وی ادامه داد: بیش از 20 موکب‌ اربعین استان یزد امسال مجوزهای خود را دریافت کرده بودند که با توجه به شیوع کرونا در قالب طرحی به نام «مهر اربعین» مشارکت دارند و در زمینه کمک‌های مومنانه، مساعدت به اقشار کم برخوردار استان، تهیه اقلام و لوازم بهداشتی، مواد خوراکی و ... به صورت بسته بندی به نیازمندان سراسر استان کمک می‌کنند.

دبیر ستاد اربعین حسینی استان یزد گفت: امسال هیچ پیاده‌روی اربعینی و مراسم خاصی در استان برای اربعین برگزار نمی‌شود و پیشنهاداتی برای برگزاری مراسم زیارت مخصوص روز اربعین حسینی در برخی اماکن متبرکه به صورت روباز و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بوده است که تصمیم‌گیری در خصوص اجرایی شدن آن به چند روز مانده به اربعین و وضعیت استان واگذار شده است.

طهماسبی افزود: با توجه به شیوع کرونا و وضعیت و شرایطی که به واسطه این بیماری به وجود آمده است توصیه می‌شود که مردم در منزل بمانند و اعمال روز اربعین را در خانه به جا بیاورند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.