شناسه : 36091279


همزمان با رونمایی از پوستر نخستین جشنواره بین المللی فیلم یزد شهر میراث جهانی، فراخوان شرکت در جشنواره نیز منتشر شد.

به گزارش یزد آوا، به نقل از  کمیته خبری جشنواره فیلم یزد، فراخوان شرکت در جشنواره بین المللی فیلم یزد شهر میراث جهانی، منتشر شد.
 
در متن فراخوان آمده است: سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری یزد به منظور انتخاب و معرفی فیلم های برگزیده به پنجمین دوره رقابت های تولیدات ویدئویی سازمان بین المللی شهرهای میراث جهانی (OWHC) از فیلمسازان نوجوان و جوان در دو گروه سنی ۱۴ تا ۱۷ و ۱۸ تا ۲۱ سال دعوت به حضور در این رویداد هنری می نماید.
 
در این فراخوان ضمن معرفی اهداف جشنواره، که مهم ترین آن حصول اطمینان از مشارکت جوانان در حفظ منابع طبیعی شهر میراث جهانی و ارتقاء رویکرد در مورد شهرهایی که به عنوان گنجینه‌های بشریت شناخته شده‌اند، می باشد، به معرفی مو‌ضوع جشنواره تحت عنوان "اگر یک روز در شهر میراث جهانی باشید ..." می پردازد و این سوالات را مطرح می کند که اگر یک روز در شهر میراث جهانی باشید از چه چیزی بازدید خواهید کرد؟ با توجه به دیدگاه شما، مهم‌ترین مناطقی که در یک روز شایسته بازدید هستند کدامند؟ مهمترین عناصری که یک گردشگر نباید در سفر یک روزه خود از آنچه در مورد تاریخ شهر خود به نمایش گذاشته‌اید، غافل باشد کدامند؟ و شرکت‌کنندگان جوان می توانند دیدگاه خود را در مورد مفهوم میراث و گردشگری به اشتراک بگذارند، با این محتوا که تاثیر گردشگری در یک شهر میراث جهانی چیست؟ آیا میراث یک محرک مهم برای صنعت توریسم است؟ آیا این موضوع مثبت و یا منفی است؟
 
در شرایط و قوانین فراخوان آمده است: شرکت در جشنواره برای نوجوانان و جوانان در دو رده سنی ۱۴ تا ۱۷ و ۱۸ تا ۲۱ سال مجاز می باشد که می توانند آثار خود را در هر یک از ساختارهای فیلم از قبیل داستانی، مستند یا کلیپ با حداکثر زمان ۵ دقیقه تا ۱۱ اسفند ۹۷ در سایت جشنواره به نشانی www.film-yazd.ir  به همراه فرم ثبت نام، ۵ قطعه عکس از پشت صحنه فیلم، پوستر فیلم و مدارک هویتی خود، بارگذاری نمایند. حداکثر حجم آثار برای بارگذاری در سایت"MG 60" است.
 
گفتنی است سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری یزد به ایده هایی که به تشخیص هیات انتخاب دارای خلاقیت قابل توجه و یا در ساخت اثر از کیفیت چشمگیر برخودار باشند کمک هزینه از ۲۰ میلیون ریال تا ۴۰ میلیون ریال پرداخت خواهد نمود.
 
همچنین ستاد جشنواره گروه مشاورین ایده پردازی و تولید را تشکیل داده و علاقمندان می توانند از مشورت این گروه در مرحله ایده پردازی یا تولید اثر خود استفاده نمایند.
 
لازم به ذکر است علاقمندان پس از ثبت نام در سایت، بایست یک نسخه DVD با کیفیت اورژینال از فیلم خود را به نشانی ستاد جشنواره پست سفارشی نمایند.
 
هیات داوران پس از بازبینی کلیه فیلمهای معرفی شده از گروه انتخاب آثار، در هر گروه سنی یک فیلم را برای حضور در مرحله بین المللی جشنواره به سازمان میراث شهرهای جهانی (OWHC) معرفی می نماید.
 
ستاد جشنواره برای دو فیلم منتخب، تندیس جشنواره و همچنین جایزه نقدی به مبلغ ۳۰ میلیون ریال اهدا می نماید.
 
آخرین مهلت ارسال آثار ۱۱ اسفند سال جاری، ارزیابی توسط کمیته انتخاب آثار در تاریخ ۱۲ و ۱۳ اسفند سال جاری، اعلام آثار راه یافته به بخش مسابقه جشنواره ۱۴ اسفند، داوری آثار ۱۶ و ۱۷ اسفند و اختتامیه این جشنواره ۱۸ اسفند خواهد بود.
 
انتهای پیام/رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.