شناسه : 35945578
امام‌جمعه موقت یزد:

نظارت دقیق بر واردات بذرهای تراریخته نیست/ پیروزی‌های مقاومت، آمریکا را از منطقه فراری داد


امام‌جمعه موقت یزد با اشاره به اینکه شکست‌های پی‌درپی از جبهه مقاومت آمریکا را وادار به عقب‌نشینی از منطقه کرد افزود: فتنه‌انگیزی‌های آمریکا و هم‌پیمانانش برای تضعیف جبهه مقاومت نتیجه‌ای نداشت و امنیت اسرائیل بیشتر به خطر افتاد.

به گزارش یزد آوا، آیت‌الله حاج سید محمدرضا مدرسی در خطبه‌های آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهر یزد با اشاره به اینکه روز 14 دی‌ماه به‌عنوان روز جهاد کشاورزی نام‌گذاری شده، کشاورزی را از امور راهبردی هر کشوری دانست و عنوان کرد: اگر کشوری نتواند نیازهای خود در این عرصه را به‌خوبی تأمین کند به‌طورجدی مورد تهدید و خطر قرار خواهد گرفت.

امام جمعه موقت یزد با تأکید بر اینکه مسئولین باید برنامه‌ریزی راهبردی در این عرصه داشته باشند، متذکر شد: فعالیت و هدف‌گذاری در این حوزه باید بلندمدت و اساسی باشد و نباید صرفاً به مزیت‌ها و سودآوری کوتاه‌مدت فکر کرد، چراکه دشمنان به دنبال این هستند که به کشاورزی کشور ضربه بزنند و برای آن برنامه دارند.

عضو فقهای شورای نگهبان به موضوع کم‌آبی کشور و شرایط اقلیمی خاص ایران اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به مسئله کمبود آب، شیوه‌های علمی و نوین کشاورزی باید موردتوجه قرار بگیرد و از طرفی باید از تجربه دیگر کشورها در این عرصه نیز استفاده شود.

وی تصریح کرد: در این عرصه باید از نیروها و صاحب‌نظران داخلی استفاده کرد و ظرفیت‌های کشور را به‌کار گرفت و در بحث علمی علاوه بر دقت لازم، همه‌جانبه نگری نیز باید موردتوجه قرار بگیرد.

لزوم دقت و نظارت دقیق در واردات بذرهای ترا ریخته و شیوه بیابان‌زدایی در کشور

مدرسی در ادامه به مسئله واردات بذرها و محصولات ترا ریخته و دستکاری‌شده ژنتیکی به کشور اشاره کرد و افزود: کسی با علم مخالف نیست اما در انتخاب‌ها و شیوه‌هایی که در عرصه راهبردی کشاورزی به کار گرفته می‌شود باید دقت و نظارت بیشتری صورت بگیرد و همه مسائل در نظر گرفته شود.

خطیب این هفته نماز جمعه یزد با تأکید بر اینکه نظرات متخصصین داخلی در این عرصه باید موردتوجه قرار بگیرد و از طرفی هوشیاری نسبت به توطئه ها و نقشه‌های دشمنان برای ضربه به کشور نیز ضروری است، خواهان نظارت بیشتر بر این حوزه شد و اضافه کرد: در کشورهایی که خود تولیدکننده این بذرها و محصولات ترا ریخته هستند معضلات و مشکلاتی به وجود آمده که باید مورد مطالعه قرار بگیرد.

وی همچنین با اشاره به انتقادهای برخی کارشناسان درباره شیوه بیان زدایی و مبارزه با گردوغبار در برخی استان‌های کشور، بیان داشت: برخی صاحب‌نظران به این موضوع انتقاد دارند که درخت‌ها و گیاهانی که در این عرصه به کار گرفته‌شده منشأ بومی ندارند و در آینده هم برای محیط‌زیست، هم برای سلامت انسان‌ها و سایر گیاهان منطقه مشکل‌آفرین خواهند بود.

امام‌جمعه موقت یزد خاطرنشان کرد: در برخی از کشورهای همسایه نیز که از این گیاهان استفاده شد، مشکلات زیست‌محیطی فراوانی به وجود آمده و امروز از چنین درختانی به‌عنوان گیاه مهاجم نام می‌برند و با آن مبارزه می‌کنند.

حیاء زدایی، حربه دشمن برای ایمان زدایی از جمعه و سست کردن بنیان خانواده

مدرسی در بخش دیگری از سخنان خود به در پیش بودن 17 دی سالروز صدور فرمان کشف حجاب توسط رضاشاه معدوم اشاره کرد و افزود: استکبار جهانی همواره جوامع اسلامی را تهدیدی برای اهداف پلید خود می‌بیند و به دنبال ضربه زدن و منحرف کردن آن‌ها است.

عضو فقهای شورای نگهبان بابیان اینکه در روایات متعددی به این مهم اشاره‌شده که ایمان و حیاء به هم وابسته هستند و اگر یکی از دست برود دیگری نیز نابود می‌شود، اظهار داشت: دشمن با حیاء زدایی و گرفتن حجاب از جامعه به‌عنوان سمبل حیاء و عفت با استفاده از رضاخان، به دنبال ایمان زدایی از مردم و سست کردن بنیه اعتقادی آن‌ها بود و امروز هم با راه‌های دیگری این حربه را دنبال می‌کند.

این مدرس حوزه علمیه با تأکید بر اینکه دشمن از ابزار رسانه  و از طریق نفوذ در نهادهای فرهنگی به دنبال عفت زدایی و حیاء زدایی در جامعه و سست کردن بنیان خانواده‌ها و اجرای نقشه‌های شوم خود است، متذکر شد: هم آحاد مردم و هم مسئولین باید نسبت به این مهم حساس و هوشیار باشند.

شکست‌های پی‌درپی از جبهه مقاومت آمریکا را وادار به فرار از منطقه کرد

خطیب این هفته نماز جمعه یزد در ادامه با یادآوری اینکه آمریکا و هم‌پیمانانش در منطقه، به دنبال این بودند که حکومت سوریه را به‌عنوان نظامی مخالف اسرائیل و حامی جبهه مقاومت در چند ماه ساقط کنند؛ به اهداف خود نرسیدند و روزبه‌روز ضعیف‌تر شدند، افزود: شکست‌های پی‌درپی از جبهه مقاومت، آمریکا را وادار به فرار از منطقه کرد.

وی مقاومت و ایستادگی در برابر استکبار جهانی را رمز موفقیت و سعادت محور مقاومت دانست و یادآور شد: نقش رهبر معظم انقلاب در هدایت این جبهه و ناکام گذاشتن نقشه‌های شوم آمریکا، نقشی راهبردی و اساسی بود.

عضو فقهای شورای نگهبان آمریکا را نظامی استکباری دانست که روزبه‌روز ضعیف‌تر می‌شود و خاطرنشان کرد: از نشانه‌های این ضعف این است که عده‌ای که روزی دل به قدرت آمریکا بسته بودند، امروز از آن‌ها دل بریدند و افول این قدرت استکباری را حتمی می‌دانند.

اشاره به سالروز شهادت شهید علم الهدی ویارانش و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو، گرامیداشت سالروز سفر مقام معظم رهبری به یزد و بیان فضائلی از زندگی انقلابی مرحوم آیت‌الله هاشمی شاهرودی از دیگر مطالب بیان‌شده توسط آیت‌الله محمدرضا مدرسی در نماز جمعه این هفته شهر یزد بود.

انتهای پیام/س*
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.