شناسه : 37508080


ایرلاین امارات بزرگترین ایرلاین خاورمیانه می باشد که در سال 1985 میلادی توسط امیر دبی راه اندازی شد. و در همان سال با فروش بلیط هواپیما به دو مقصد دهلی و بمبئی کار خود را آغاز کرد.

به گزارش یزد آوا، ایرلاین امارات بزرگترین ایرلاین خاورمیانه می باشد که در سال 1985 میلادی توسط امیر دبی راه اندازی شد. و در همان سال با فروش بلیط هواپیما به دو مقصد دهلی و بمبئی کار خود را آغاز کرد. سپس پرواز به کراچی را در برنامه پروازی خود قرار داد. در حال حاضر ایرلاین امارات به بیش از 140 مقصد در سراسر جهان پرواز انجام می دهد.

امارات ایرلاینز به سرعت توانست به ایرلاینی بزرگ و موفق در سراسر جهان تبدیل شود. البته قیمت پایین هواپیماهای بوئینگ و ایرباس پس از حادثه یازده سپتامبر نیز باعث شد این ایرلاین بتواند بیش از 150 فروند هواپیما را با قیمتی بسیار کمتر سفارش دهد. در حال حاضر در ناوگان هوایی این ایرلاین بزرگ بیش از 250 فروند هواپیما در حال فعالیت می باشند و در حدود 200 فروند دیگر نیز در دست سفارش می باشند.

ناوگان هوایی امارات ایرلاینز

یکی از بزرگترین ناوگان هوایی جهان متعلق به ایرلاین امارات می باشد که تمامی هواپیماهای آن ساخت دو شرکت هواپیماسازی مطرح جهان بوئینگ و ایرباس می باشند.

  • ایرباس A380-800: در حال حاضر تنها مدل هواپیما ایرباس موجود در ناوگان هوایی امارات، این مدل ایرباس می باشد. که 114 فروند از این مدل را در ناوگان خود دارد و 9 فروند دیگر نیز در دست سفارش دارد.

این مدل ایرباس بزرگترین هواپیما مسافربری جهان می باشد که قادر است در سه کلاس پروازی در حدود 489 – 615 مسافر را جابه جا کند.

بهترین فرست کلاس این مدل ایرباس به سفارش ایرلاین امارات درست شده است که در پرواز های بین المللی به ویژه تور های اروپایی دیده می شود.

ایرلاین امارات بزرگترین خریدار این مدل از ایرباس بوده است.

  • ایرباس A350-900: این مدل هواپیما یکی از مدرن ترین مدل های ایرباس می باشد که توانایی خاصی در جابه جایی تعداد بسیار زیادی مسافر در مسافت های طولانی دارد. در حال حاضر از این مدل ایرباس در ناوگان امارات دیده نمی شود چرا که 50 فروند در دست سفارش می باشد و از سال 2023 به بعد به این ایرلاین تحویل داده خواهد شد.

بوئینگ 777-200 LR: بوئینگ 777 هواپیمایی پهن پیکر و بزرگی می باشد که در حال حاضر 10 فروند از آن در ناوگان هواپیمایی امارات فعال می باشند. قبل از تولید ایرباس A380 این مدل بوئینگ بزرگترین هواپیما مسافربری جهان بود.

بوئینگ 777 در سه کلاس پروازی توانایی جابه جایی 266 مسافر و در دو کلاس پروازی 302 مسافر را دارد.

  • بوئینگ 777-300 LR: این مدل نیز یکی دیگر از چندین مدل بوئینگ 777 می باشد که بزرگترین خریدار و کاربر آن ایرلاین امارات میباشد. این هواپیما ازمدل قبلی بزرگتر بوده و در کلاس های پروازی مختلف توانایی جابه جایی 354 تا 428 مسافر را دارد.

در بین ایرلاین های خارجی برای سفر با تور دبی بهترین انتخاب ایرلاین امارات می باشد.

  • بوئینگ 777 X: یکی دیگر از بوئینگ ها خانواده 777، این مدل می باشد که هنوز وارد ناوگان هوایی امارات نشده و 115 فروند از آن در دست سفارش می باشد. که به گفته شرکت بوئینگ از سال 2020 به این ایرلاین تحویل داده خواهد شد.
  • بوئینگ 787-9: این مدل بوئینگ نیز هنوز وارد ناوگان امارات نشده و 30 فروند سفارش این شرکت از سال 2023 به این شرکت تحویل داده خواهد شد.

کلاس های پروازی شرکت هواپیمایی امارات

ایرن ایرلاین روزانه در سه کلاس پروازی فرست کلاس، بیزینس کلاس و اکونومی بیش از 380 پرواز از نقاط مختلف جهان انجام می دهد.

فرست کلاس: در بین بهترین فرست کلاس های جهان نام ایرلاین امارات نیز دیده می شود به ویژه در پرواز هایی که با ایرباس 380 انجام می شود. در فرست کلاس های این ایرلاین به غیر از میزان بار بیشتر و حق انتخاب در منو غذایی، امکاناتی بسیار بهتر و در حد یک هتل 5 ستاره به شما ارائه می شود.

بیزینس کلاس: تقریبا می توان گفت خدمات این بخش امارات نیز همچون بخش فرست کلاس می باشد و شاید تنها در منو غذایی و اندازه کابین تفاوت هایی وجود داشته باشد.

در برخی از پروازهای این ایرلاین کلاس پروازی فرست وجود ندارد، اما بیزینس کلاس در تمامی پرواز ها وجود دارد.

اکونومی: همانطور که می دانید بلیط هواپیما کلاس پروازی اکونومی ارزان ترین بخش هر  پرواز خواهد بود. در مورد بلیط هواپیما امارات نیز اینطور می باشد. با این تفاوت که کلاس اکونومی امارات با اختلاف بسیار زیاد بهترین کلاس اکونومی جهان می باشد. همین مسائل می باشد که امارات ایرلاینز همیشه جز 10 ایرلاین برتر جهان معرفی می شود.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.