شناسه : 35622863
رییس پارک علم و فناوری یزد:


رییس پارک علم و فناوری یزد با بیان اینکه پارک علم و فناوری یزد در بین سه پارک رتبه برتر کشور قرار دارد، گفت: در حال حاضر حدود 260 شرکت در مجموعه پارک مستقر است

به گزارش یزدآوا، داریوش پورسراجیان پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه ای یزد، اظهار کرد: واضح و روشن است که امروز تکنولوژی در عرصه مبارزه با استکبار جهانی خصوصاً در حوزه اقتصادی نقش و جایگاه اقتصاد دانش بنیان و مقاوم ساختن اقتصاد کشور با تکیه بر حوزه علم و فناوری نقش برجسته ای است ومورد تاکید مقام معظم رهبری نیز می باشد.

رییس پارک علم و فناوری یزد، اذعان کرد: تجربه نشان داده است اگر ما بنای اقتصاد را بر اساس دانش و توسعه فناوری بگذاریم اقتصادی مقاوم و پویا درمقابل تکانهای مختلف مثل تحریم های اقتصادی مقاوم خواهد بود و زمینه رشد و توسعه تضمین شده کشور را به وجود خواهد آورد.

وی افزود: در حال حاضر حدود 260 شرکت در مجموعه پارک مستقر است که مرور فعالیت‌های از ابتدا تا کنون نشان می دهد که بیش از ۷۰۰ موسسه تحت حمایت پارک قرار گرفته اند که خوشبختانه عملکرد مجموعه قابل قبول است بخصوص در حوزه بین الملل و صادرات در عمان و گرجستان و همچنین برنامه هایی که در اروپا و آسیا داریم برای مبادلات برنامه ریزی های لازم صورت گرفته است.

پورسراجیان در ادامه گفت: پتانسیل خوبی در نیروی انسانی داریم که می‌تواند منجر به صادرات فناوری و محصولات فناور و انتقال دانش تکنولوژی به یزد شود.

وی با بیان اینکه وظیفه ما است زمینه و بستر فعالیت نخبه پروری را به وجود آوریم، افزود: اگر در این خصوص تمرکز و فعالیت‌های در این حوزه داشته باشیم جریان معکوس مهاجرت نخبگان و بازگشت آنها و بهره‌گیری از اثرگذاری آنها را می توانیم به وجود آوریم.

پورسراجیان اضافه کرد: بخشی از مخاطبان ما متخصصین ای هستند که در حوزه مدیریت و اقتصاد فعالیت دارند قطعاً از طرف شرکت های تخصصی که در حوزه صادرات و واردات فعالیت دارند می توانند کمک‌های را به صنعت ارائه دهند و تحریم می تواند روی این ارتباط تاثیر داشته باشد. ما تمام سعی خود را انجام می‌دهیم تا با ارتباطاتی بین حوزه علم و فناوری که داریم آثار تحریم را کاهش دهیم.

وی به میزان صادرات شرکت های دانش بنیان اشاره کرد و افزود: ۲۹۲ هزار دلار  مربوط به صادرات سال گذشته می باشد و معمولاً پارک علم و فناوری یزد سه پارک برتر کشور بوده و سعی می کنیم که این جایگاه را حفظ کنیم..

رییس پارک علم و فناوری یزد در پایان گفت: سعی کرده ایم با توجه به مزیت ها و چالش ها استان  جهت ‌گیری‌های تخصصی خود را تعیین کنیم به طورمثال در مسئله آب، مرکز توسعه فناوری آب را داریم که در بخشهای مربوط به فعالیت های اجتماعی و حساسیت سازی موضوع آب مخصوصاً در حوزه مدیریت و همچنین در زمینه مدیریت مصرف و تولید تا ساخت تجهیزات مجموعه فعالیتهای است که در شرکت های پارک در حال انجام می باشد.

انتهای پیام/


 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.