شناسه : 36519509
مدیر شرکت ارتباطات زیر ساخت استان یزد:


مدیر شرکت ارتباطات زیر ساخت استان یزد گفت: پهنای باند ورودی به استان 220 گیگابیت بر ثانیه است که اکنون اپراتورهای استان در حال استفاده از 32 گیگابیت بر ثانیه آن هستند و پهنای باند بسیار خوبی برای فعالیت آنها است.

به گزارش خبرنگار یزد آوا، رضا ذوالفقاری پیش از ظهر امروز در نشست خبری مدیران حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با اصحاب رسانه با بیان اینکه این شرکت در سه لایه فیبر نوری، انتقال و دیتا فعالیت دارد، گفت: وظیفه اصلی شرکت ارتباطات زیرساخت تامین پهنای باند در کشور و استان‌ها است و در سال گذشته پروژه‌های اجرایی فیبرنوری یک و فیبر نوری دو اجرا شد که سهم استان از آنها به ترتیب 300 کیلومتر و 120 کیلومتر بوده که به بهره برداری رسیده است.

وی افزود: پهنای باند ورودی  به استان 220 گیگابیت بر ثانیه است که اکنون اپراتورهای استان در حال استفاده از 32 گیگابیت آن هستند و پهنای باند بسیار خوبی برای فعالیت آنها است.

مدیر شرکت ارتباطات زیر ساخت استان یزد عنوان کرد: شبکه زیر ساختی استان به استان‌های خراسان جنوبی، اصفهان و فارس متصل است و شبکه بسیار پایدار و با کیفیتی در استان است که خدمات ارتباطات زیر ساختی بسیار خوبی هم ارائه می‌شود.

ذوالفقاری با بیان اینکه در استان یزد 22 مسیر اصلی فیبر نوری به طول یک هزار و 600 کیلومتر وجود دارد، افزود: شبکه ارتباطاتی زیر ساخت در استان دارای یک مرکز سوئیچ راه دور به منظور تامین ارتباطات استانی و بین المللی، دارای مرکز نگهداری و یک مرکز دیتا است و همچنین در طول استان شامل 25 ایستگاه راه دور، 14 پایانه فیبر نوری و 12 ایستگاه مایکروویو هست.

وی گفت: شبکه فیبر نوری استان علاوه تر ارتباطات غیر مستقیم و بین الملل مکان‌هایی که شرکت مخابرات استان فاقد فیبر است از فیبر شرکت ارتباطات زیر ساخت استفاده می‌کند و ظرفیتی است که در استان برای خدمات رسانی و ارتباط زیر ساخت‌ها و شهرهای استان است.

انتهای پیام/

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.