شناسه : 36315174
حجت الاسلام فرشاد:


استاد حوزه علمیه در یادواره شهدای اصناف یزد گفت: همه باید بدانند که اگر بخواهند رونق تولید به عنوان شعار سال را محقق کنند چاره‌ای جز پیاده کردن دین در زندگی و نهادها و ارگان‌ها نیست.

به گزارش یزد آوا، حجت الاسلام محمدعلی فرشاد صبح امروز در یادواره شهدای اصناف یزد با اشاره به عظمت شهید و شهادت نزد خداوند گفت: خداوند برای شهدایی که به شکل مختلف و برای حفظ دین و اسلام به شهادت رسیدند مقام و مرتبه ای در نظر گرفته است که نه هیچ چشمی دیده و نه هیچ گوشی شنیده است و ما برای اینکه یاد شهدا زنده بماند و خونشان پر رنگ بماند باید تداوم بخش راه آنها باشیم.

وی با بیان اینکه ارشاد و هدایت جامعه به سمت مسیر حق و رهانیدن آنها از انحرافات که نقش کلیدی امام معصوم علیهم السلام  تداوم بخش راه شهداست، ادامه داد: روش و منش امیرالمومنین(ع) این بوده است که در کنار تغذیه جسمی مردم و در کنار سفره افطار در ماه رمضان به تغذیه روح آنها نیز می‌پرداخت.

وی افزود: امام علی(ع) حاکم کردن دین و دستورات اسلام را تداوم بخش راه شهدا و مایه آبادی دنیا و آخرت انسان دانسته‌اند، چرا که تلاش دشمن این است که با نفوذ در اعتقادات و اخلاقیات از طریق فضای مجازی و شبکه‌های ماهواره‌ای دین را از ما بگیرد و تحریم کردن و دیگر اقدامات دشمن تنها برای از بین بردن دین در زندگی ملت ما است.

حجت الاسلام فرشاد عنوان کرد: ملت ما تاکنون با بصیرت خود خوش درخشیدند و وظایف خود را نسبت به دین و شهدا ادا کرده‌اند و اکنون نوبت مسئولان است که به خود تکانی بدهند و به وظایف خود عمل کنند، مسئولان در مقابل مردم، در مقابل شهدا و حججی‌ها باید پاسخگو باشند و سیره علوی و نبوی را در زندگی خود و جامعه پیاده کنند.

وی با تاکید بر اینکه باید دین را بر زندگی حاکم کرد، تصریح کرد: برخی مسئولان گفته ها و رفتارهایی دارند که انگار تمام مشکلات در جامعه حل شده است، چرا باید در کشور قاچاق دام، گرانی و کاهش ازدواج و ..و وجود داشته باشد، چگونه این قدرت وجود دارد که فردی به نام «ریگی» را در آسمان بتوان دستگیر کرد اما نمی‌توان جلوی قاچاق گوشت را گرفت تا مردم مجبور نباشند گوشت کیلویی 110 هزار تومان را بخرند.

استاد حوزه علمیه گفت: پول عربستان، طرح و نقشه صهیونیست‌ها و زور و قدرت شیطان بزرگ تیر سه شعبه‌ای است که به سمت کشورهای اسلامی مخصوصا ایران روانه می‌شود تا دین را از مردم ما جدا کنند اما دشمنان اسلام و آنان که در خواب غفلت فرو رفته‌اند باید بدانند که ملت ما دین را با گوشت و پوست خود لمس کرده‌اند و تا آخرین لحظه دست از دین و اسلام برنمی‌دارند.

فرشاد تاکید کرد: همه باید بدانند که اگر بخواهند رونق تولید به عنوان شعار سال را محقق کنند چاره‌ای جز پیاده کردن دین در زندگی و نهادها و ارگان‌ها نیست و به فرموده امام علی(ع) حاکمیت دین، تقوا و ادب اسلامی در جامعه می‌تواند ادامه دهنده راه شهدا و تحقق شعائر اسلامی باشد.

وی خاطرنشان کرد: داشتن تقوا و عبور نکردن از خط قرمزهای اسلام بهترین متاعی است که انسان در قیامت از آن بهره می‌برد و نباید گذاشت تقی زاده‌های زمان دوباره طاغوت و ضد ارزش‌ها را زنده کنند، باید از حرام دوری کرد و همچنین با توجه به واقع بودن در ماه رجب و وقوع سیل در برخی استان‌ها و گرفتار شدن هموطنانمان به انفاق و کمک به آنها بپردازیم چرا که کسانی که در ماه رجب انفاق کنند خداوند همان جایگاه شهدا را به آنها خواهد داد.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.