شناسه : 39554648
مدیر حج و زیارت استان یزد:

پیش ثبت‌نام ۲۶۰۰ زائر برای مراسم اربعین/هنوز هیچ مجوز رسمی از عراق صادر نشده است


شریفی، مدیر حج و زیارت استان یزد گفت: کار پیش ثبت‌نام ۲ هزار و ۶۰۰ زائر یزد برای مراسم اربعین حسینی انجام شده تا در صورت صدور مجوز از سوی عراق، کار اعزام زائران انجام شود.

علی‌اصغر شریفی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا اظهار داشت: اکنون زمان زیادی تا اربعین حسینی باقی نمانده اما هنوز از سوی کشور عراق هیچ مجوزی برای پذیرش زائر به دلیل شرایط کرونایی صادر نشده است.

وی عنوان کرد: عده زیادی از مردم یزد علاقمند به شرکت در مراسم اربعین حسینی هستند اما برنامه مشخصی در مورد اعزام آنها وجود ندارد.

شریفی ادامه داد: فعلاً کار پیش ثبت‌نام 2 هزار و 600 نفر انجام شده تا د رصورت صدور مجوز از سوی کشور عراق، مقدمات اعزام زائران فراهم شود.

مدیر حج و زیارت استان یزد تاکید کرد: پیش ثبت‌نام به معنای اعزام قطعی نیست بلکه در واقع به نحوی رزرو سهمیه اعزام است و در صورتی که کشور عراق مجوز صادر کند، بر اساس سهمیه استان، به ترتیب ثبت‌نام نسبت به صدور روادید و اعزام زائران اقدام خواهد شد.

وی تصریح کرد: مشتاقان سفر اربعین در صورتی که مجوز اعزام برای آنها صادر شود، باید هر دو دوز واکسن خود را تزریق کرده باشند و بیماری زمینه ای نداشته باشند و گذرنامه آنها نیز حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد.

شریفی یادآور شد: علاقمندان می‌توانند با مراجعه به سایت https://samah.haj.ir نسبت به پیش ثبت‌نام اقدام کنند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.