شناسه : 35531883
علی رغم وجود مشکلات؛

کامیونداران همچنان پای کار حسین(ع)/ظرفیت موکب‌های یزد برای اسکان روزانه 24 هزار زائر


نائب رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات یزد گفت: اقلام مورد نیاز و کالاهای اساسی موکب ها از یک ماه گذشته تهیه و علی رغم مشکلات فراوان به همت کامیونداران خیر یزدی تاکنون 80 کامیون و تریلی، وسایل را به کشور عراق منتقل کرده اند.

به گزارش یزدرآوا، نائب رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان یزد در گفتگو با یزدرسا، از برپایی 33 موکب پذیرایی از زائران اربعین خبر داد و گفت: روزانه 24 هزار نفر در موکب های استان یزد در ایام اربعین اسکان و پذیرایی خواهند شد.

کاظم مشهدی بافان اذعان داشت: 27 موکب در شهر کربلا، 1 موکب در نجف، 2 موکب در کاظمین، 2 موکب در مسیر نجف به کربلا و 1 موکب در مرز چذابه وظیفه خدمت رسانی به زائران حسینی را برعهده دارند.

وی با بیان اینکه فعالیت این موکب ها از 10 صفر آغاز و تا 25 ماه صفر ادامه دارد، تاکید کرد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده روزانه 15 هزار نفر در کربلا، 5 هزار نفر در مرز چذابه، 3 هزار نفر در کاظمین و هزار نفر در نجف توسط موکب ها اسکان و پذیرایی می شوند.

وی همچنین از اعزام تیم تخصصی پزشکی و پرستاری به کربلای معلی خبر داد و تصریح کرد: 4 موکب استان یزد در ایام ابعین به صورت تخصصی به ارائه خدمات در دو بخش طب سنتی ایرانی و پزشکی فعالیت دارند.

مشهدی بافان باتشکر از حمایت ها و تلاش های کامیونداران، اذعان داشت: اقلام مورد نیاز و کالاهای اساسی موکب ها از یک ماه گذشته تهیه و علی رغم مشکلات فراوان به همت کامیونداران خیر یزدی تاکنون 80 کامیون و تریلی، وسایل را به کشور عراق منتقل کرده اند.

انتهای پیام/م*
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.