شناسه : 35471918
رئیس اتحادیه نمایشگاه‌های اتومبیل یزد خبر داد


رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه ها و نمایندگی های اتومبیل یزد از ادامه روند کاهش قیمت خودروهای خارجی و داخلی در بازار خبر داد.

سید حسن ضیائی  در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، گفت: در چند رو اخیر قیمت انواع خودروهای داخلی و خارجی کاهش داشته است اما خرید و فروشی در بازار انجام نمی شود و تقریبا بازار راکد است.

وی با بیان این که در بازار فعلی عرضه بیشتر از تقاضا است گفت: خریدار در بازار نیست و اغلب مردم و کسانی که قصد خرید خودرو دارند فعلا دست نگه داشته و منتظر هستند تا بازار به ثبات بیشتری برسد درواقع در بازار زمانی که قیمت ها در حال کاهش است مردم به امید کاهش قیمت بیشتر برای خرید اقدام نمی کنند اما بالعکس در زمان گرانی و افزایش قیمت مردم برای خرید هجوم می برند.

ضیائی در خصوص میزان کاهش قیمت خودروهای داخلی اظهار داشت: بر اساس گزارش میدانی از بازار پژو 206 تیپ 5 تقریباً هفت میلیون، 206 تیب 2 دو میلیون، پژو 405 سه میلیون، پرشیا 5میلیون، پژو 207 اتوماتیک 4میلیون، پراید 2 میلیون، هایما 10 میلیون و پژو 2008 نیز 20 میلیون  تومان کاهش قیمت داشته است.

وی افزود: خودروهای خارجی با قیمت زیر 200 میلیون تومان تقریباً 10 میلیون، خودروهای با قیمت 200 تا 500 میلیون 20 میلیون و خودروهای با قیمتی بالاتر از 500 میلیون نیز بین 30 تا 50 میلیون تومان کاهش قیمت داشته اند.

رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه ها و نمایندگی های اتومبیل یزد با اشاره به آمار شکایات در این صنف اظهار داشت: برای جلوگیری از هر نوع مشکلی خریدارن خودرو سعی کنند از نمایشگاه هایی که جواز کسب دارند خودرو خریداری کنند و آگاه باشند که نمایشگاه داران به هیچ بهانه ای نمی توانند قولنامه را به خریدار ندهند.

ضیائی ادامه داد:به دلیل هزینه های بالای انتقال سند در دفترخانه ها بعضی از افراد در هنگام خرید سند را به نام خریدار منتقل نمی کنند که بعداً مشکلات زیادی را بوجود می آورد از این‌رو به فروشندگان خودرو به جد توصیه می شود در هنگام خرید خودرو حتما سند آن را  نیز منتقل کنند.

انتهای پیام/ق

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.