شناسه : 32326964
قائم‌مقام کمیته امداد استان یزد:


قائم‌مقام کمیته امداد استان یزد گفت: کشاورزان و باغداران استان یزد در هشت‌ماهه نخست سال جاری شش میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان زکات واجب و مستحب برای کمک به نیازمندان و تکمیل پروژه‌های عام‌المنفعه به کمیته امداد پرداخت کردند.

به گزارش یزد آوا، نشست علمی، تخصصی زکات با حضور روحانیان دفتر نمایندگی ولی‌فقیه جهاد کشاورزی در سطح شهرستان‌ها و مسئولان زکات کمیته امداد  استان یزد برگزار شد .

قائم‌مقام کمیته امداد استان یزد با اشاره به اهمیت همکاری روحانیان جهاد کشاورزی با این نهاد در امر تبلیغ و ترویج پرداخت زکات گفت: روحانیان جهاد کشاورزی نقش مؤثری در تبلیغ و ترویج فریضه الهی زکات در روستاها و به‌ویژه در بین کشاورزان، باغداران و گلخانه داران دارند.

رضا زارع زاده مهریزی افزود: کشاورزان و باغداران استان یزد در هشت‌ماهه نخست سال جاری شش میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان زکات واجب و مستحب برای کمک به نیازمندان و تکمیل پروژه‌های عام‌المنفعه به کمیته امداد پرداخت کردند.

وی با تأکید بر اینکه درآمد حاصل از زکات در سرفصل‌های مهمی ازجمله معیشت، مسکن، درمان، جهیزیه و کمک به امر تحصیل نیازمندان و مددجویان تحت حمایت کمیته امداد هزینه می‌شود، بیان کرد: استان یزد در زمینه زکات مستحبی ظرفیت‌های زیادی در بخش‌های کشاورزی، باغداری و محصولات گلخانه‌ای دارد و ضرورت دارد فرهنگ پرداخت زکات بیش‌ازپیش در بین مؤدیان ترویج شود.

زارع زاده درباره جامعه هدف تحت حمایت کمیته امداد گفت: حدود ۱۶ هزار خانوار مستمری‌بگیر با جمعیت ۲۴ هزار نفر تحت حمایت این نهاد قرار دارند و معادل همین تعداد مددجو نیز از خدمات تک و چند خدمتی کمیته امداد استفاده می‌کنند.

وی بابیان اینکه خدمات کمیته امداد به نیازمندان حسب نیاز خانوار متنوع و متفاوت است افزود:  پرداخت مستمری، کمک‌هزینه تأمین جهیزیه، بیمه، بهداشت و درمان، ساخت و تعمیر و تکمیل مسکن مددجویی، پرداخت بیمه‌های اجتماعی زنان سرپرست خانوار و مجریان طرح‌های خودکفایی ازجمله خدمات کمیته امداد است.

قائم‌مقام کمیته امداد استان یزد در ادامه به فعالیت‌های بخش اشتغال و خودکفایی این نهاد اشاره و بیان کرد: مددجویان تحت حمایت که بیکار هستند و توان انجام کار رادارند شناسایی و از طریق حوزه اشتغال و خودکفایی برای دریافت تسهیلات اشتغال به صندوق اشتغال نیازمندان و همچنین بانک‌های عامل معرفی می‌شوند و پس از دریافت تسهیلات و ایجاد شغل بر روی کار آن‌ها نظارت لازم انجام می‌شود تا به درآمد کافی و خودکفایی دست پیدا کنند.

وی ارائه خدمات حقوقی به مددجویان را از دیگر اقدامات حمایتی این نهاد برشمرد و در ادامه به تشریح فعالیت‌های بخش مشارکت‌های مردمی این نهاد پرداخت و گفت: کمک‌های مردمی به نیازمندان در حوزه توسعه مشارکت‌های مردمی ساماندهی می‌شود، کمک‌های اهدایی به‌صورت نقدی و کالا در سرفصل‌های مختلفی ازجمله زکات، صدقات، جشن عاطفه‌ها و نیکوکاری، طرح اکرام ایتام و محسنین برای رفع نیاز محرومان جمع‌آوری و طبق نیازسنجی انجام‌شده در بین جامعه هدف تحت حمایت و نیازمندان موردی توزیع می‌شود.

زارع زاده یادآور شد: مردم نیکوکار استان یزد سال گذشته بیش از ۱۰ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان پرداخت کردند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.