شناسه : 35451352
رئیس کمیسیون گردشگری شورای شهر یزد:


رئیس کمیسیون گردشگری یزد بابیان اینکه به دنبال برگزاری همایش شهرداران شهرهای پایدار جهان در یزد هستیم گفت: شهر یزد در سال ۲۰۱۹ پایتخت شهرهای پایدار جهان خواهد شد.

به گزارش یزد آوا، نشست خبری مشترک کمیسیون‌های گردشگری و عمران پیش از ظهر امروز در سالن جلسات شورای شهر یزد برگزارشد.

در این نشست رئیس کمیسیون گردشگری، میراث فرهنگی و امور بین‌الملل شورای شهر بابیان این مطلب که این کمیسیون با توجه به نیاز شناخت و بررسی گردشگری و ظرفیت‌های این پدیده، در شورای پنجم به تصویب رسید گفت: این کمیسیون از ابتدای فعالیت خود تاکنون 41 جلسه برگزار کرده و ۲۷۰ مصوبه داشته است.

آزادی افزود: تبلیغات در فضای مجازی و آشنا سازی مردم دنیا با شهر یزد از اولویت‌های کاری این کمیسیون به‌حساب می‌آید.

وی ساماندهی مبادی ورودی و خروجی شهر و همچنین پروازهای داخلی و خارجی را از مهم‌ترین اقدامات این کمیسیون در فراهم آوردن زیرساخت‌ها گردشگری عنوان کرد و اظهار داشت: البته در بحث گردشگری هوشمند نیز طرح‌هایی را دنبال می‌کنیم.

عضو شورای شهر یزد از راه‌اندازی پلیس گردشگری در بافت تاریخی خبر داد و گفت: این پلیس یا همکاری نیروی انتظامی استان و درراستای تأمین امنیت گردشگران به‌زودی با تأمین مکان از طرف شهرداری در بافت تاریخی راه‌اندازی می‌شود.

رئیس کمیسیون گردشگری شورای شهر؛ ساماندهی تابلوهای گردشگری و خانه‌های مسافر غیرمجاز، بهسازی سرویس‌های بهداشتی و طراحی دو سرویس مختص گردشگران را از دیگر اقدامات این کمیسیون در حوزه گردشگری دانست و گفت: در خصوص خانه‌های مسافر غیرمجاز جلسات متعددی را با ارگان‌های مرتبط برگزار کردیم که مصوب شد فرمانداری در این زمینه ورود جدی داشته باشد همچنین کار اجرای ساخت یکی از سرویس‌های گردشگری آغازشده است.

آزادی در خصوص فعالیت‌های امور بین‌الملل این کمیسیون هم اظهار داشت: با 10 شهر دنیا نظیر کربلا، نجف، لیون، ونیز خواهرخواندگی صورت گرفته است.

وی در پایان بابیان اینکه به دنبال برگزاری همایش شهرداران شهرهای پایدار جهان در یزد هستیم گفت: شهر یزد در سال ۲۰۱۹ پایتخت شهرهای پایدار جهان خواهد شد.

انتهای پیام/ح
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.