شناسه : 39597665

۲۵ درصد مدارس یزد در وضعیت تخریب قرار دارند


مدیرکل نوسازی مدارس استان یزد گفت: یزد با ۱۰۳ مدرسه، بیشترین تعداد مدرسه تخریبی را به خود اختصاص داده است.

به گزارش یزدآوا، جواد ذاکرمدیرکل نوسازی مدارس استان یزد درباره وضعیت مدارس در استان گفت: در حال حاضر ۲۵ درصد مدارس دایر استان در وضعیت تخریب قرار دارند که این موضوع ۲۸۸ مدرسه از هزار و ۱۲۶ مدرسه دایر استان را شامل می‌شود.

وی ادامه داد: در بین شهرستان‌های استان، اردکان با ۳۶ درصد بالاترین نسبت و یزد با ۱۰۳ مدرسه بیشترین تعداد مدرسه تخریبی را به خود اختصاص داده اند.

مدیرکل نوسازی مدارس استان تصریح کرد: بر اساس آخرین آمار، شهرستان‌های ابرکوه ۲۳، اردکان ۳۸، اشکذر ۲۳، بافق ۱۳، بهاباد ۴، تفت ۳۱، خاتم ۸، مروست ۳، مهریز ۱۸ و میبد ۱۸ مدرسه دایر تخریبی دارند.

ذاکر با اشاره به افزایش اعتبارات ملی اداره کل نوسازی استان پس از پیگیری‌های مستمر در دو سال اخیر اظهار داشت: اعتبارات ملی تخصیص یافته سال ۹۹ نسبت به سال ۹۶ از رشد ۱۰ برابری برخوردار بوده و به رقم هزار میلیارد ریالی رسیده است.

وی تأکید کرد که هر چند افزایش قیمت‌ها و تورم موجود در بازار، رشد اعتبارات را کم اثر کرد، اما در حال حاضر بالغ بر ۲۰۰ طرح توسعه، تخریب و تعمیرات فضا‌های آموزشی در حال اجراست.

مدیرکل نوسازی مدارس استان از افتتاح ۴۰ طرح و ۲۷۹ کلاس درس در سال ۹۹ و همچنین به بهره برداری رسیدن ۱۶ طرح و ۷۹ کلاس درس در ۶ ماهه ابتدای امسال خبر داد و گفت: خیرین محترم حضور و نقش پررنگی در امر مدرسه سازی دارند، به گونه‌ای که در سال ۹۹ تعداد طرح‌های خیری نسبت به سال ۹۸ از رشد ۲۰۰ درصدی برخوردار بوده و به تعداد ۹۰ طرح رسیده است.

وی خواستار تسریع در روند عملیات عمرانی مدارس شد و ادامه داد: افزایش اعتبارات دولتی از محل منابع ملی و استانی و تخصیص به موقع اعتبارات و اهتمام در تکمیل طرح‌های نیمه تمام و بهره برداری از آن‌ها می‌تواند در بهبود فضا‌های آموزشی کمک کند و در این راستا مسئولان استانی باید اداره کل نوسازی مدارس را در این امر یاری کنند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.