شناسه : 39158883

"هفت سین قصه گو" مهمان نوروزی خانه یزدیها


سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد چیدمان سفره هفت سین را به مسابقه گذاشت.

به گزارش یزدآوا، معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد با اشاره به اینکه سفره هفت سین نماد اصالت ایرانیان و یکی از ارکان اصلی نوروز باستانی است، اظهار کرد: مسابقه بزرگ چیدمان سفره هفت سین نوروزی با عنوان "هفت سین قصه گو" از سوی سازمان تهیه شده و در ایام نوروز از صداوسیمای مرکز یزد پخش می شود.

عباس ملازینلی  با بیان اینکه طراحی و چیدمان سفره ی هفت سین نوروزی، قصه پردازی و قصه گویی از بخش های این برنامه است، افزود: بیش از ۳۰ هفت سین به این مسابقه ارسال و در نهایت ۷ اثر برگزیده شد که این جشنواره در هفت قسمت در حوزه اجتماعی سازمان تهیه شده و در ایام نوروز پخش می شود.

وی گفت: ایجاد نشاط و سرگرمی از طریق برگزاری مسابقه، ترویج و تمرین فرهنگ قصه گویی ایرانیان، پرورش خلاقیت مردم در راستای چیدمان و زیبا سازی فضای داخلی خانه، آموزش زیبایی شناسی و تقویت دید بصری مخاطبان با ارائه نظرات کارشناسان برنامه و معرفی قصه ها و زیبایی های معماری دیار یزد از اهداف این برنامه است.

ملازینلی ادامه داد: این مسابقه از بخش های اصلی و  ویژه با محوریت کادر درمان و پویش مردمی که شامل عکس و قصه های نوروزی است، شکل گرفته است که پس از رقابت ۷ گروه شرکت کننده در بخش نهایی مسابقه به گروه برگزیده اول ۴۰ میلیون ریال، گروه دوم ۳۰ میلیون ریال و گروه سوم ۲۰ میلیون ریال اهدا می شود.

وی افزود: به برگزیده بخش ویژه جایزه ۲۰ میلیون ریال و ۱۴ جایزه ۲ میلیون ریالی به ۱۴ عکس برتر بخش عکس نوروزی و به ۳ نفر برگزیده در بخش قصه های نوروزی به ترتیب ۱۰، ۷ و ۵ میلیون ریال و همچنین ۷ جایزه ۳ میلیون ریالی به ۷ شرکت کننده برتر اهدا می شود.

 رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد تصریح کرد: خلاقیت در طراحی و زیبایی چیدمان سفره هفت سین، قصه خلاقانه سفره هفت سین و اجرای درست قصه گو و ارتباط و هماهنگی محتوای هر قصه با چیدمان سفره هفت سین از معیار های امتیاز دهی داوران در مرحله نهایی بخش اصلی مسابقه است.

گفتنی است؛ علاقه مندان برای شرکت در بخش های قصه نوروزی و عکس نوروزی می توانند عکس های لحظه تحویل سال و فایل صوتی قصه های خود را تا پایان روز اول فروردین ۱۴۰۰ از طریق شماره تماس ۰۹۱۳۷۷۹۷۱۷۷  یا به ادرس سایت www.farhang.yazd ارسال کنند.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.