شناسه : 36262683
مدیرکل بنیاد شهید استان یزد:


ابراهیمی با بیان اینکه 11 درصد جمعیت استان را ایثارگران تشکیل می‌دهند گفت: بالغ‌بر 75 هزارنفر از خانواده‌های معظم شهدا و 50 هزار از رزمندگان، تحت پوشش بنیاد شهید استان قرار دارند.

به گزارش یزد آوا؛ مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد درجمع خبرنگاران بابیان اینکه یکی از وظایف بنیاد شهید ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است گفت: فرهنگ ایثار و شهادت عامل پیروزی ملت ایران در همه دوران، تقویت‌کننده سرمایه اجتماعی، ضامن امنیت و اقتدار نظام و عامل حرکت پیش‌رونده و پیش برنده است

احمد ابراهیمی افزود: بر همین اساس شورای عالی ترویج فرهنگ ایثار شهادت در کشور به ریاست رئیس‌جمهور و دبیری بنیاد شهید تشکیل می‌شود و در استان هم ریاست این شورا بر عهده استاندار و دبیری آن به عهده بنیاد شهید استان است.

برگزاری بالغ‌بر 2 هزار یادواره درسال جاری در استان یزد

وی در ادامه به برنامه‌های انجام‌شده در سال جاری توسط اداره متبوعش پرداخت و گفت: یکی از کارهایی که بنیاد شهید استان بر آن اهتمام دارد و توسط مردم هم به‌صورت خودجوش انجام می‌گیرد برگزاری یادواره‌های شهداست که در سال جاری بالغ‌بر 2 هزار یادواره در استان برگزارشده است.

ابراهیمی بابیان اینکه 327 گلزار شهدا در استان وجود دارد اظهار داشت: تاکنون 231 گلزار ساماندهی شدند و کار ساماندهی 24 گلزار نیز در دست اقدام است که امیدواریم بتوانیم تا پایان برنامه ششم توسعه، تمامی گلزارهای شهدای استان را ساماندهی کنیم.

مدیرکل بنیاد شهید استان در ادامه به اجرای طرح سپاس (سرکشی به خانواده‌های ایثارگر و شاهد) در استان اشاره کرد و ابراز داشت: تاکنون 7 هزارنفر دیدار با خانواده‌های شهدا و جانبازان و ایثارگران در سال جاری در استان در قالب این طرح انجام‌شده است.

11 درصد جمعیت استان را ایثارگران تشکیل می‌دهند

ابراهیمی بابیان اینکه 11 درصد جمعیت استان را ایثارگران تشکیل می‌دهند گفت: بالغ‌بر 75 هزارنفر از خانواده‌های معظم شهدا و 50 هزار از رزمندگان، تحت پوشش بنیاد شهید استان قرار دارند.

وی با اشاره به تهیه رونمایی نرم‌افزار چندرسانه‌ای جامع شهدای استان یزد گفت: این نرم‌افزار حاصل تلاش 35 ساله همکاران ما در بنیاد بوده که شامل وصیت‌نامه‌ها، عملیات، تصاویر، محل شهادت و اطلاعات موردنیاز مردم و پژوهش گران است ضمن اینکه نرم‌افزاری نیز شامل سخنرانی‌ها، دست‌نوشته‌ها، کتاب‌ها و خطبه‌های شهید صدوقی تهیه و رونمایی شده است.

این مقام مسئول با اشاره به ظرفیت بالای قرآنی در خانواده‌های ایثارگر استان گفت: جامعه قرآنی ایثارگر امسال نیز همچون سال‌های گذشته افتخارآفرین بوده و توانستند در 3 عنوان رتبه برتر کسب کنند همچنین در مسابقات ورزشی هم‌خانواده‌های ایثارگر 5 عنوان برتر را از آن خودکرده‌اند.

وی از کسب رتبه برتر بنیاد شهید یزد در بین ادارات کشور خبر داد و گفت: با تلاش همکارانم و تکریم ارباب‌رجوع توانستیم به این جایگاه دست‌یابیم.

ابراهیمی تجلیل از نخبگان شاهد و ایثارگر، کاشت نهال با یاد شهدا در روز منابع طبیعی، تجدید میثاق کارکنان با شهدا، دیدار با خانواده‌های شاهد، تجلیل از ایثارگران و جانبازان نخاعی، برگزاری مراسم سال‌تحویل در گلزار شهدای استان و برگزاری همایش دوچرخه‌سواری در آخرین پنجشنبه سال را از مهم‌ترین برنامه‌های بنیاد شهید استان در هفته پایانی سال دانست.

 

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.