شناسه : 36519696
مدیر کل پست استان یزد:


مدیر کل پست استان یزد گفت: این اداره پست با 177 فروشگاه‌ مجازی، استارت آپ و کسب وکار جدید قرارداد دارد که سال گذشته توزیع حدود 53 هزار مرسوله اینترنتی توسط پست استان انجام شد.

به گزارش خبرنگار یزد آوا، علی‌محمد رحمانی‌پور ظهر امروز در نشست خبری مدیران کل حوزه ارتباطات و فناوری استان با اصحاب رسانه با بیان اینکه اداره کل پست به عنوان گسترده‌ترین شبکه ارتباطی فیزیکی استان در حال فعالیت است، گفت: این اداره با 180 واحد پستی در سطح استان شامل 72 واحد شهری و 108واحد روستایی مشغول به خدمت رسانی است که از این تعداد 163 واحد خصوصی و 17 واحد دولتی هستند.

وی با بیان اینکه این اداره 40 نوع سرویس پستی را ارائه می‌دهد، ادامه داد: بیشترین موردی که به چشم می‌خورد در زمینه فروشگاه‌ها و بازارهای الکترونیکی است که در این زمینه استارت‌آپ‌ها در رساندن محصولات تولیدی خود دچار چالش هستند و اداره پست این کار را با استفاده از بهترین مسیر انجام می‌دهد و تولیدات آنها را به دست خریداران می‌رساند.

مدیر کل پست استان یزد عنوان کرد: این اداره سعی کرده است تا هر چه بیش تر بخش خصوصی وارد کارکند و از توانمندی انها استفاده کند که در این زمینه موفق بوده و از 45 خطوط پستی در استان که کار جابه جایی بسته‌های پستی را انجام می‌دهند 41 خط خصوصی و مابقی خطوط دولتی هستند.

رحمانی‌پور با بیان اینکه اداره پست فراگیرترین بانک اطلاعاتی مکانی در استان را به این دلیل که کد پستی را به عنوان یگان کد شناسایی مکان در نظر گرفته است، در اختیار دارد، افزود: بیش از یک میلیون و 130 هزار مکان در بانک اطلاعاتی اداره پست استان وجود دارد که این بانک اطلاعاتی در سطح شهر هر دو سال یکبار و در سطح کشور هر چهار سال یکبار به روز رسانی می‌شود.

وی گفت: سعی شده از آی پی و فناوری اطلاعات تا جایی که امکانات اجازه می‌دهد استفاده کنیم و اکنون سامانه هوشمند همراه نامه‌رسان داریم که نامه‌رسان‌های پست با دستگاه‌های موبایلی که همراه دارند توزیع مرسولات را انجام می‌دهند و به واسطه راه‌اندازی این سامانه مرسولات از زمان قبول تا توزیع به صورت آنلاین از طریق رهگیری مرسولات پستی قابل رهگیری است و در کنار آن سامانه پیامک راه اندازی شده که در هر مرحله از مبادله مرسولات پستی، فرستنده و گیرنده در جریان مرسولات خود قرار می‌گیرند.

رحمانی پور افزود: بیش از 6 میلیون و 200 هزار مرسوله در سال گذشته به  پست استان وارد شده که توزیع آن انجام شده و در زمینه فروشگاه‌های الکترونیکی نیز در حال حاضر پست استان با 177 فروشگاه‌های مجازی، استارت آپ  و کسب وکار جدید قرارداد دارد که سال گذشته توزیع حدود 53 هزار مرسوله اینترنتی در استان انجام شده است.

انتهای پیام/
 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.