شناسه : 11227696
دکتر جوکار نماینده مردم یزد و اشکذر:

«تفاهم سیاسی»با«توافق سیاسی»فرقی ندارد/ این خیانت است به کشور


عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس گفت: تفاهم سیاسی با توافق سیاسی فرقی ندارد. با تفاهم سیاسی مسیر توافق به ۲ یا چند بخش تقسیم می‌شود و این خیانت به کشور بوده و منافع ملی را زیر سوال می‌برد.

به گزارش یزد آوا، محمدصالح جوکار عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم یزد و اشکذر در گفت‌و‌گو با تسنیم، در واکنش به سخنان اخیر سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان مبنی بر لزوم انجام تفاهم سیاسی برای ورود به جزئیات مذاکرات هسته‌ای، گفت: راهبرد جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات هسته‌ای توافق یک مرحله‌ای و رسیدن به یک توافق مشترک جامع و کامل است.


وی افزود: تفاهم سیاسی خواسته غربی‌هاست و با این کار می‌خواهند نقشه‌های خود را پیاده کنند. قطعا اگر مروری بر تاریخ داشته باشیم می‌بینیم جایی که آمریکایی‌ها به دنبال توافق کلی و کاغذی بودند هیچ‌گاه وارد جزئیات نشده‌اند و به نوعی با حیله‌گری به خواسته‌های خود رسیدند، بنابراین همانگونه که رهبر معظم انقلاب مقرر کردند توافق باید در یک مرحله صورت گیرد.


این عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس خاطرنشان کرد: لغو تحریم‌ها براساس همان توافق یک مرحله‌ای باید یکجا لغو شود؛ تفاهم سیاسی تضمینی برای حفظ منافع ملی ندارد و اساسا برای ما قابل قبول نیست و به هیچ عنوان راهگشا نبوده و خوب است مذاکره‌کنندگان ما این نیز هوشیارانه عمل کنند.


جوکار گفت: تفاهم سیاسی با توافق سیاسی فرقی ندارد. با تفاهم سیاسی مسیر توافق به 2 یا چند بخش تقسیم می‌شود و این خیانت به کشور بوده و منافع ملی را زیر سوال می‌برد.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.