شناسه : 16459995
نهادينه شدن ذلت پذيري در يك گروه خاص؛

«خود پادو پنداری» از کجا آب می‌خورد؟


به نظر می رسد، پذیرش تعداد زیاد دانشجو از شهر های مختلف بدون توجه به نیاز های آنها، عدم توجه به اخلاق دانشحویی و فراهم بودن شرایط برای جولان دادن دانشجویان ستاره دار و افراد خارج از دانشگاه از دلایل وقوع چنین اتفاقاتی است.

به گزارش یزد آوا، طلوع یزد نوشت: «صفری شورون» عنوان مراسمی است که گفته می شود  قبل ازانقلاب در دانشکده های هنر و معماری رایج بوده است و امسال، اجرای آن در دانشکده هنر و معماری دانشگاه یزد، این دانشگاه را به تیتر رسانه های کشوری تبدیل کرد. اگرچه به نظر می رسد، پذیرش تعداد زیاد دانشجو از شهر های مختلف بدون توجه به نیاز های آنها، عدم توجه به اخلاق دانشجویی و فراهم شدن شرایط برای جولان دادن دانشجویان ستاره دار و افراد خارج از دانشگاه از دلایل وقوع چنین اتفاقاتی است، اما پذیرش «تحقیر» از جانب دانشجویان جدیدالورود نیز حیرت انگیز است.

در حالیکه تنها یک روز از واکنش دیر هنگام معاون سیاسی و امنیتی استاندار به اتفاقت دانشگاه یزد می گذشت، موج دیگری در جهت ذلت بر خلاف کرامت انسانی از سوی یک جریان سیاسی در شبکه های اجتماعی به راه افتاد که «پادویی» سران فتنه را افتخاری برای خود دانستند.

«نهادینه کردن ذلت پذیری» اقدام شومی است که این روزها از سوی عده ای در دارالعباده دنبال می‌شود و شایسته است که دلسوزان و نخبگان استان، در جهت احیای اخلاق و کرامت انسانی تلاش مضاعفی داشته باشند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.