شناسه : 29810479
آب تفت قربانی بهانه آب می شود


پروژه فاضلاب شهر تفت با سرعتی باورنکردنی در حال انجام است تا آب جمع آوری شده آن را که حق و سرمایه مردم تفت است و اتفاقاً در تفت هم تصفیه می شود به جایی دیگر یعنی باغشهر کوثر منتقل شود.

به گزارش یزد آوا به نقل از صبح تفت، مساحت محدوده قانونی شهر تفت حدود دو هزار هکتار و جمعیت آن طی سرشماری سال نود حدود شانزده هزار نفر بوده است.

این شهر شامل محله های اصلی «سرده»، «تل مختار و باغ مورتین»، «گرمسیر»، «سلطان آباد»، «حسینی»، «غیاث آباد»، «باغ گلابدان»، «بازار»، «شوده» و «برالسویه»است که در دل آنها محله های کوچکتری نیز واقع شده و شهرک های «قدس»، «شهید صدوقی»، «احرار»، «جانبازان»، «بهاران» و «امام علی(ع)» نیز از دیگر مناطق این شهر است که قرار است پروژه فاضلاب شهری در این شهر چه ماهی است آغاز شده و فاز اول آن نیز به اتمام رسیده است.

فاز اول عملیات اجرایی جمع آوری فاضلاب شهر تفت از آذرماه 95 آغاز و بهار امسال به پایان رسید؛ در فاز اول شش هزار و 500 متر لوله گذاری فاضلاب تفت طی دو قرارداد جداگانه با پیمانکاران به صورت همزمان در نقاط مختلف شهر و دوهزار و500 متر لوله گذاری در یک قرارداد باشرکت«افراکارآب» در محله های گرمسیر، باغ مورتین و شهرک صدوقی(ره) و قرارداد بعدی با اجرای چهار هزار متر لوله گذاری در یک قرارداد با شرکت «عالی عمارت»  در محله های شهرک جانبازان و بخشی از محله محسن خان انجام شد.

اعتبار این پروژه بالغ بر 35 میلیارد ریال و از محل اعتبارات عمرانی تأمین می شود و در فاز اول تعداد 500 مشترک را تحت پوشش قرار داده است.

اما آنچه در مورد این اجرای پروژه قابل توجه است اینکه اجرای این پروژه در شهر تفت علی رغم پروژه های معمول فرسایشی که در شهر تفت اجرا می شود(همچون کمربندی تفت) به گونه عجیبی با سرعت دنبال می شود.

موضوع وقتی جالب تر می شود که اجرای با سرعت و متداوم این پروژه در حالی است که پیمانکار وجه قرارداد خود را 4 سال دیگر آن هم بر اساس شرایط و ضوابط خاصی دریافت خواهد کرد.

حال سئوال جدی این است که چرا پروژه فاضلاب شهر تفت در این برهه از زمان، با این سرعت در شرایطی که پیمانکار هم چند سال دیگر به مبلغ قرارداد خود خواهد رسید، در حال اجراست؟

پاسخ این است که پروژه فاضلاب شهر تفت با سرعتی باورنکردنی در حال انجام است تا آب جمع آوری شده آن را که حق و سرمایه مردم تفت است و اتفاقاً در تفت هم تصفیه می شود به جایی دیگر یعنی باغشهر کوثر منتقل شود.

شهرستان تفت که سالیان درازی است ضربه های توسعه مرکز استان را می خورد امروز کارش به جایی رسیده است  آب فاضلاب شهری آن را هم به جای دیگر، آن هم باغشهر کوثر که در کنار تفت احداث شد تا از توسعه تفت جلوگیری کند، منتقل می کنند؟

به راستی باغشهر کوثر از چه رانت و امتیازی برخوردار است که باید حق مردم تفت را به آن بدهند؟ و مسئولان تفت چرا در این مورد سکوت کرده اند؟

انتهای پیام/م*
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.