شناسه : 34299765
مدیرکل بنیاد مسکن استان یزد خبر داد:


مدیرکل بنیاد مسکن استان یزد گفت: از آنجایی که این مصوبه هیئت دولت است، در شش ماه نخست سال 97 مقدمات ابلاغ به بانک‌ها و بانک‌ها با بنیاد مسکن انجام خواهد شد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان یزد در رابطه با افزایش تسهیلات مسکن روستایی در گفت وگو با خبرنگار یزدآوا گفت: مبلغ تسهیلات مقاوم‌سازی روستایی از 18 میلیون به 25 میلیون تومان افزایش یافته و مصوبات کشوری آن انجام شده است.

علیرضا قربانیان افزود: این مصوبه هیئت دولت شده اما هنوز به استان‌ها ابلاغ نشده و ابلاغ به بانک ها هم هنوز صورت نگرفته است.

وی با تأکید بر اینکه این وام مربوط به ساخت مسکن روستایی است، اظهار داشت: از آنجایی که این مصوبه هیئت دولت است، در شش ماه نخست سال 97 مقدمات ابلاغ به بانک‌ها و بانک‌ها با بنیاد مسکن انجام خواهد شد.

قربانیان در پاسخ به این سؤوال که برخی بانک‌ها در ارائه تسهیلات روستایی به متقاضیان همکاری لازم را نمی‌کنند تصریح کرد: خوشبختانه این مسئله در حال حاضر حل شده و ما در این زمینه مشکلی نداریم.

وی اضافه کرد: هرچند برخی از بانک‌ها به دلیل اینکه کسانی ممکن بود اقساط را به موقع پرداخت نکنند بحث ارائه سند را مطرح می‌کردند اما در حال حاضر این مشکل حل شد و با توجه به اینکه سیستم زنجیره‌ای است بانک‌ها هم موظف هستند این سیستم زنجیره‌ای را که دولت اعلام کرده رعایت کنند.

مدیرکل بنیاد مسکن یزد درباره زمان بازپرداخت این تسهیلات هم گفت: در تسهیلات مسکن روستایی سه سال ساخت و 12 سال بازپرداخت برای متقاضی در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.