شناسه : 14067646
رئیس سازمان بهزیستی استان یزد خبر داد


رئیس سازمان بهزیستی استان یزد گفت: تا پایان سال 94 پروژه واگذاری واحدهای مسکونی به مددجویان و معلولان به پایان خواهد رسید.

به گزارش خبرنگار یزد آوا، رئیس سازمان بهزیستی استان یزد به مناسبت هفته بهزیستی در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به شعار این سازمان «ما تنها با همه می‌توانیم» گفت: 90 درصد از بخش‌های غیردولتی همراه این سازمان هستند که با بیش از هزار میلیارد تومان سرمایه  از سرمایه انسانی تا غیر انسانی به مردم خدمت می‌کنند.


جلیل عفتی با اشاره به برنامه‌های گرامیداشت هفته بهزیستی در استان افزود: در این هفته شاهد 77 برنامه در 10 شهرستان استان هستیم که حضور ریاست سازمان بهزیستی کشور در یزد و دیدار با امام جمعه یزد و افتتاح ساختمان جدیدی بهزیستی شهرستان یزد یکی از این برنامه‌هاست.


وی با اشاره به فعالیت‌های سازمان بهزیستی در حوزه اجتماعی گفت: تاکنون 2 هزار و 500 واحد مسکونی آزادسازی شده که بخشی از آن به مدددجویان تحویل  داده شده است که این آمار برای سال 93، 377 واحد و برای سه ماهه اول سال 94،  81 واحد بوده است و تا پایان سال 94 پروژه واگذاری واحدهای مسکونی به مددجویان و معلولان به پایان خواهد رسید.


عفتی فراهم آوردن 1500 فرصت شغلی و ارائه 8 میلیارد تومان تسهیلات بانکی و قرض الحسنه در حوزه اشتغال را از دیگر اقدامات این سازمان نام برد.


وی با بیان اینکه محور خدماتی این سازمان پیشگیری است، با اشاره به اجرای طرح غربالگری ادامه داد: در سال گذشته با اجرای طرح غربالگری شنوایی روی 23 هزار و طرح غربالگری بینایی روی 50 هزار کودک سه تا 6 سال ، 30 نوزاد کم شنوا و240 کودک با تنبلی چشم شناسایی شده اند.


رئیس سازمان بهزیستی استان با بیان اینکه در سال گذشته شهر میبد به عنوان پایلوت اجرای طرح مشاوره ژنتیک برای ازدواج تعیین شده بود، گفت: سه ماهه اخر سال 93، کل ازدواج‌هایی که در این شهرستان صورت گرفت تحت مشاورزه ژنتیک بود و از ابتدای سال 94 شهرستان مهریز نیز تحت این خدمات قرار می‌گیرد.


عفتی یکی از رویکردهای سازمان بهزیستی را آسیب‌شناسی خدمات ارائه شده عنوان کرد و افزود: در سال گذشته آسیب شناسی مراکز درمانی اعتیاد بالاخص کمپ‌ها انجام شد.


وی با بیان اینکه سازمان بهزیستی در پی کاهش آسیب‌ها است، از نظارت آنلاین بر کمپ‌های ترک اعتیاد خبر داد و گفت: برای پیشگیری از آسیب‌های احتمالی در این کمپ‌ها تاکنون از 16 کمپ مجوزدار 5 کمپ تحت نظارت آنلاین هستند و بقیه نیز تحت این مراقبت قرار می‌گیرند.


رئیس سازمان بهزیستی استان با اشاره به فعالیت‌های حوزه توان بخشی این استان اعلام کرد: 23 هزار نفر معلول از خدمات بهزیستی و 25 هزار نفر معلول از خدمات غیرمستمر بهزیستی استفاده کردند.


عفتی در زمینه مهد کودک های استان افزود: 10 هزار کودک در 300 مهد با 700 مربی تحت پوشش مراقبت پرورشی و تربیتی قرار دارند.


وی با اشاره به ضرورت مناسب سازی محیط برای معلولین یادآور شد: شهر اردکان برای سال 94 برای مناسب سازی محیط انتخاب شده است که با همکاری بخش‌های دیگر امیدوارم برای ایاب و ذهاب معلولان موانع برداشته شود و مناسب سازی صورت گیرد.


رئیس سازمان بهزیستی استان با بیان اینکه 40 درصد از ازدواج ها در یزد فامیلی است، خاطر نشان کرد: بیماری‌های ژنتیک از مسائلی است که موجب معلولیت زایی می‌شود و این ضرورت انجام مشاوره ژنتیک در استان را افزایش می‌دهد.


عفتی گفت: 2300 زن سرپرست خانوار تحت مراقبت این سارمان هستند که از این تعداد 15 درصد بازتوانی شده اند و همچنین اکنون 25 گروه همیار زنان سرپرست خانوار راه اندازی شده است.
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.