شناسه : 34918425
شهردار یزد خبر داد


شهردار یزد در دیداربا جمعی از مدیران خبرگزاری ها و پایگاه های خبری استان با اشاره به اجرای پروژه های متعدد عمرانی در سطح شهر یزد گفت: برای اولین بار در کشور در حال طراحی پارک اکو کویر در یزد هستیم که تا دوماه آینده کلنگ احداث آن در زمینی به مساحت 250 هزار متر مربع پشت دروازه قرآن به زمین خواهد خورد.

 به گزارش خبرنگار یزدآوا؛ شهردار یزدصبح امروز در دیداربا جمعی از مدیران خبرگزاری ها و پایگاه های خبری استان با اشاره به اجرای پروژه های متعدد عمرانی در سطح شهر یزد گفت: علی رغم مشکلات اقتصادی که در کشور وجود دارد و با توجه به اینکه شهرداری های بیشتر شهرها به ویژه کلان شهرها نه تنها پروژه جدیدی شروع نکرده که حتی پروژه های نیمه تمام خود را نیز رها کرده اند اما در شهر یزد نه تنها پروژه ها تعطیل نشده که حتی روند اجرای آن ها نیز سرعت یافته است.

مهدی جمالی نژاد با بیان این مطلب که اولین حوزه ای که در زمان بروز مشکلات اقتصادی تحت تاثیر قرار می گیرند شهرداری ها هستند اظهار داشت: در دستگاه های دولتی این اطمینان خاطر وجود دارد که حداقل حقوق پرسنل در پایان هر ماه واریز می شود اما  شهرداری ها نهادهای غیر دولتی عمومی هستند که باید مدیریت هزینه و درآمد داشته باشند.

جمالی نژاد در ادامه به ارتباط نزدیک مردم با شهرداری ها اشاره کرد و اظهار داشت: این ارتباط به گونه ای است که مردم مطالبات خود در حوزه های دیگر را نیز از شهرداری درخواست می کنند و این مسئله نشان از احساس قرابت مردم با این مجموعه دارد.

وی شورای شهر یزد را متفاوت ترین شورای شهر کشور دانست و اظهار داشت:  به دلیل وجود تنوع سلایق در شورای شهر یزد کار با این شورا متفاوت است البته بنده این اتفاق را مبارک می دانم چرا که می توانیم صدای سلیقه های محتلف را بشنویم و تلاش می کنیم اقداماتی که در شهر انجام می شود همه مردم وسلایق را تحت چتر خود قراردهد.

شهردار یزد خاطر نشان کرد: علی رغم اینکه شاید مردم بیشتر فعالیت های فرهنگی بنده رو رصد کردند اما باید بگویم در حوزه عمرانی و زیربنایی اقدامات فوق العاده ای صورت گرفته که  این پروژه ها تا به بهره برداری نرسند دیده نمی شوند.

وی با اشاره به همراهی و تعامل اعضای شورای شهر با مجموعه شهرداری خاطر نشان کرد: خوشبتانه ارتباط خوبی بین شهرداری و اعضای شورای شهر وجود دارد و تمام جریان های در شورا به دنبال انجام کارهای عمیق در حوزه های محتلف  هستند و پروژه های بزرگی را در آینده نزدیک شروع خواهیم کرد.

جمالی نژاد در ادامه تصریح کرد: به طور مثال در طرح یزد پلاس پروژه های مهمی در بازه زمانی یک تا 8 سال در شهر ایجاد خواهد شد که یکی از نمونه های آن  پروژه پردیس فرهنگی است که مورد اجماع اصولگرایان و اصلاح طلبان قرار دارد و می تواند شهر یزد را متحول کند.

وی با اشاره به برخی حواشی و انتقادها نسبت به این پروژه ابراز داشت: یزد شهر جهانی است اما یک سالن استاندارد برای همایش ملی یا جهانی ندارد ما یک مصلی بزرگ برای اجتماع مردم نداریم بنابراین ایجاد این مجموعه می تواند بسیاری از کمبودهای ما در زمینه فضا های فرهنگی را مرتفع کند و یا برای اولین بار در کشور در حال طراحی پارک اکو کویر در یزد هستیم که تا دوماه آینده کلنگ احداث آن در زمینی به مساحت 250 هزار متر مربع پشت دروازه قرآن به زمین خواهد خورد.

شهردار یزد در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به این مطلب که در برنامه ریزی شهری باید مشکلات را شناسایی و برای رفع آن ها برنامه ریزی کرد اظهار داشت: اولین برنامه 5 ساله شهر یزد در دست تدوین بوده و انشالله تا پایان سال از آن رونمایی خواهد شد.

جمالی نژاد تصریح کرد: البته این برنامه نویسی با ید به صورت جامع باشد مثلا نباید فقط به فعالیت های عمرانی، فرهنگی یا خدماتی محدود شود البته برنامه نویسی می تواند به صورت برنامه شهر و برنامه شهرداری تدوین شود و تهیه برنامه برای شهر در بودجه ریزی نیز موثر خواهد بود و اگر بودجه شهر بر اساس برنامه تنظیم شود نتایج بهتری حاصل خواهد شد.

وی تصریح کرد: در سال جاری به دلیل اینکه عملا برنامه ای وجود نداشت بودجه شهر را با استفاده از نظرسنجی مردمی تنظیم کردیم. 

جمالی نژاد با بیان اینکه شهرداری نهادی با 10 سازمان تحت مدیریت خود است اظهار داشت: برنامه کلی شهرداری که نوشته شود برنامه تک تک سازمان ها نیز به صورت قسمتی از ماموریت شهرداری تعریف خواهد شد.

متولی شهر یزد اذعان داشت: مهاجرت یک بیماری جدی برای شهر هاست که امروز گریبانگیرشهرهای کشور شده و هرچند شهرداری نمی تواند در کنترل آن به تنهایی اثرگذار باشد چون یک مقوله کشوری بوده و تلاش دولتمردان را می طلبد اما نیازمند برنامه ریزی است.

جمالی نژاد تاکید کرد: متاسفانه یکی از نگرانی های جدی که وجود دارد این است که جمعیت 1260 شهر ایران به سمت کلان شهر ها و مراکز استان ها سرازیر شده و بسیاری از شهر های ما خالی از سکنه شود همانطور که در گذشته نیز شهرها یی وجود داشته که امروز نشانی از آن ها نیست.

شهردار یزد خاطر نشان کرد: تغییر نگاه مردم به شهرداری و اینکه مردم این مجموعه را خدمت رسان به شهر دانسته و از خود بدانند بسیار برای بنده مهم است و امیدوارم با تلاش هایی که در آینده توسط این مجموعه صورت خواهد گرفت چه بنده باشم و چه نباشم این تغییر نگاه اتفاق بیفتد.

گفتنی است این دیدار به همت انجمن صنفی خبرگزاری ها و پایگاه های خبری صورت گرفت.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.