شناسه : 33056266
مسئول اجتماعی معاون فرهنگی سپاه الغدیر استان یزد:


مسئول اجتماعی معاون فرهنگی سپاه الغدیر استان یزد با تشریح اقداماتی که برای پیشگیری و مبارزه با اعتیاد در قالب طرح کرامت انجام شده است گفت: بسیج تاکنون 300 میلیون تسهیلات برای مبارزه با اعتیاد در محلات تحت پوشش ارائه کرده است.

مسئول اجتماعی معاون فرهنگی اجتماعی سپاه الغدیر استان یزد در مصاحبه با خبرنگار یزد آوا، با اشاره به اجرای طرح کرامت در استان یزد گفت: این طرح از سال گذشته در راستای اصلاح وضعیت محلات حاشیه‌ای که بیشتر در معرض مشکلات و آسیب‌های اجتماعی هستند با محوریت مقابله مردمی و محله محور با مواد مخدر و اعتیاد به اجرا درآمده است.

بهنام کیان‌پور افزود: به صورت پایلوت شش محله حاشیه‌ای استان یزد، شامل حسن‌آباد در مرکز استان که خود شامل مریم آباد، حسن آباد و شهرک اتوبوسرانی است، همچنین محله اسکان در یزد، محله سلمان در شهرستان مهریز، محله علی‌آباد در شهرستان میبد، روستای رباط پشت بادام در شهرستان اردکان، محله محمدآباد در شهرستان بهاباد و روستای آسفیج جهت اجرای طرح جامع کرامت با هدف مبارزه با اعتیاد و همچنین محرومیت زدایی انتخاب شدند و محوریت کار با یکی از پایگاه‌های بسیج مستقر در محلات است.

وی گفت: آموزش‌های تخصصی و عمومی برای پیشگیری از اعتیاد و مبارزه به مواد مخدر در قالب طرح کرامت در این محلات انجام شده است که تقریبا نزدیک به 200 نفر از جمله روحانیت، فعالان فرهنگی، شبکه‌های مردمی، دانش آموزان، دانشجویان، اصناف، کارگران، کارمندان و دیگر آحاد مردم از قشرهای مختلف از این محلات از این آموزش‌ها بهره‌مند شدند.

کیان‌پور ادامه داد: از آغاز اجرای این طرح تاکنون 23 نمایشگاه با موضوع اعتیاد و آسیب‌های آن و همچنین چندین همایش بین دستگاهی با همکاری سپاه الغدیر استان، ناجا، شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و فرمانداران با موضوع اعتیاد، خانواده، تربیت فرزند و ... برگزار شده است.

وی با اشاره به تولید محتوا و محصولات فرهنگی در زمینه مبارزه با اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی عنوان کرد: تعدادی فیلم، نماهنگ و کلیپ در این زمینه تولید شده و در اختیار مخاطبان در این محله‌ها قرار گرفته است و اجرای چند تئاتر، تولید مستند و تهیه و توزیع بروشور‌های فرهنگی و آموزشی از جمله اقداماتی بوده که در طرح کرامت انجام شده است.

مسئول اجتماعی معاون فرهنگی اجتماعی سپاه الغدیر استان یزد با اشاره به اقداماتی که در زمینه درمان اعتیاد در محلات انجام شده است، گفت: از مجموع 112 معتادی که در این محلات شناسایی شده است 46 نفر به کمپ ترک اعتیاد معرفی و تحت درمان قرار گرفته‌اند که در این زمینه شهرستان بهاباد موفق‌تر از دیگر محله‌ها عمل کرده است.

کیان‌پور با بیان اینکه دوره‌های آموزشی برای افرادی که اعتیاد را ترک کرده‌اند و همچنین خانواده‌های آنها برگزار شده است، افزود: در مجموع 350 نفر از این محلات در این دوره‌ها شرکت کردند که بیشتر شامل معتادانی که تحت درمان قرار گفته بودند و خانواده‌های آنها بودند و همچنین علاقمندان به این دوره‌های آموزشی نیز از این دوره‌ها بهره بردند.

وی با بیان اینکه بسیج تاکنون 300 میلیون تومان تسهیلات برای مبارزه با اعتیاد در این محلات ارائه کرده است، تصریح کرد: با پیگیری و هماهنگی با شورای این محلات برخی اقدامات در حوزه عمرانی انجام گرفته است که از جمله آنها می‌توان به آسفالت کوچه‌ها در محله حسن آباد و مرمت قنات‌ها و چاه‌های آب در بهاباد اشاره کرد.

مسئول اجتماعی معاون فرهنگی اجتماعی سپاه الغدیر استان با بیان اینکه طول اجرای طرح کرامت پنج ساله هست، ادامه داد: ان‌شاءالله سال آینده در قابل این طرح برخی پروژه‌ها از جمله ساخت سالن ورزشی، مرمت مساجد و ... در این محلات حاشیه شهر که کمتر مورد توجه هستند با هماهنگی با سایر دستگاه‌ها انجام می‌شود و با توجه به اعتباراتی که در سال آینده در نظر گرفته می‌شود این طرح در 12 محله در استان اجرا می‌شود.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.