شناسه : 11288676
حواشی مراسم ختم دختر مرحوم آیت الله خاتمی؛


سخنران آزاد، آزاده و صد البته افتاده(!) مراسم از صدا و سیما به خاطر انعکاس کمرنگ یکی از مهمترین تشییع جنازه ها در چهل سال گذشته!!! به شدت انتقاد کرد و گفت چرا باید مرگ یک هنرپیشه تاثیر بگذارد ولی فوت یک بانو از خانواده ای محبوب به نمایش در نیاید.

به گزارش یزد آوا، صبح امروز مجلس ختم دختر ارشد مرحوم خاتمی در مسجد روضه محمدیه برگزار شد. این مراسم حواشی جالب بسیاری داشت:

 

* متاسفانه مجالی حاصل نشد تا از محمد خاتمی، بپرسیم آیا همانطور که بزرگوارانه از طلب 88 خود گذشته، می تواند از طلب تدفین شهدای گمنام در حسینیه امیرچخماق یزد  و شکست «رهنمودهای وایبری» در خصوص مقاومت در برابر دفن شهدای گمنام هم بگذرد یا خیر؟!

 * هر چند مداح جلسه مذکور تنها از مرحوم ریاضی یزدی یاد کرد، ولی سخنران جلسه در ثتاگویی « فتنه گر »، بدون توجه به مصوبه شورای عالی امنیت ملی در خصوص وی، کوتاهی مداح را جبران کرد.

 

 

* سید علی غروی سخنران آزاد، آزاده و صد البته افتاده(!) مراسم از صدا و سیما به خاطر انعکاس کمرنگ یکی از مهمترین تشییع جنازه ها در چهل سال گذشته !!! به شدت انتقاد کرد.

 

غروی گفت : «چرا باید مرگ یک هنرپیشه، فوتبالیست، خواننده و یک پولدار در برنامه های صدا و سیما تاثیر بگذارد ولی فوت یک بانو از خانواده ای محبوب به نمایش در نیاید».

 

این در حالی است که صدا و سیما در بخش های مختلف خبری ، خبر فوق و همچنین پیام های تسلیت بزرگان نظام ، از جمله رهبر فرزانه انقلاب را پوشش داده است .

 

* البته تحت تأثیر القائات صورت گرفته به سخنران مجلس، وی از محبوبیت شخص رئیس جمهور اسبق کشور هم  سخنی به میان آورد و در ادعایی عجیب از محبوبیت «رأس فتنه» از اردکان تا جهان اسلام !! گفت .

مشاهده تصویر زیر که در یکی از مراسم عمومی گرفته شده ، میزان محبوبیت وی را نشان می دهد .

 

 

* متاسفانه به علت سخت گیری شدید حلقه امنیتی و ایجاد حلقه ای به شعاع 10 متر(به گفته محافظین) از هرگونه نزدیک شدن به رئیس جمهور اسبق و جویا شدن علت این همه محبوبیت هم معذور بودیم.

 

 

* غروی که ظاهراً کف و سوت و شعارهای ضد اسلامی حامیان خاتمی در عاشورای سال 88 و آتش زدن مساجد را فراموش کرده بود، خاتمی را با اباعبدالله الحسین(ع) قیاس کرد.

 

وی که از ممنوعیت انتشار عکس و سخنان این رأس فتنه توسط شورای عالی امنیت ملی برآشفته بود، در تشبیهی عجیب عنوان کرد: حضرت زینب(س) در مجلس یزید خطاب به وی گفت: «خیال کردی مردم نام حسین(ع) را فراموش می کنند؟! نمی توانی اسم ما، نام ما، اندیشه ما را فراموش سازی! حسین(ع) اسمش زنده می ماند، اندیشه حسین(ع) می ماند»؛ اما سخنران آزاد آزاده مجلس، هیچ اشاره ای به اقدامات هواداران رأس فتنه در حوادث عاشورای بعد از فتنه 88 در آنش زدن خمیه های ابی عبدالله (ع) و مساجد و عزاداران حسینی و « خداجو » نامیدن این فتنه گران توسط سران فتنه حرفی به میان نیاورد !

 

 

* کثرت پذیرایی های مراسم ،  سخنران را هم شاکی کرد.

 

 

* ادارات دولتی نیز برای حضور پررنگ در مراسم ، حتی در ساعت اداری ، سنگ تمام گذاشتند.

 

* در پایان به نیابت از طرف خانواده داغدار، از تمامی عزیزانی که در ساعت اداری، کار را رها کرده و با خودروهای دولتی از سرتاسر شهر خصوصاً از استانداری، سازمان میراث فرهنگی، دانشگاه علمی کاربردی، بنیاد شهید و اداره کل آموزش و پرورش  با سرویس اداری! در این مراسم حضور یافته بودند، تقدیر و تشکر می کنیم.

منبع: یزد رسا


رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.