شناسه : 35927844
طبق آمار رسمی؛


حجم کل سرمایه‌گذاری خارجی مصوب در هیات سرمایه‌گذاری خارجی در این هفت ماه معادل 625 میلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد منفی 66 درصدی مواجه شده است.

به گزارش یزد آوا، بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی وزارت صمت، در هفت ماهه نخست سال جاری 43 طرح‌ صنعتی، معدنی و تجاری در هیات سرمایه‌گذاری خارجی به تصویب رسیده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر تعداد بیش از 13 درصد افزایش داشته است.

حجم کل سرمایه‌گذاری خارجی مصوب در هیات سرمایه‌گذاری خارجی در این هفت ماه معادل 625 میلیون دلار بوده که نسبت به یک هزار و 844 میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی صورت گرفته در مدت مشابه سال قبل با رشد منفی 66 درصدی مواجه شده است.

همچنین توزیع استانی طرح های سرمایه گذاری خارجی در این مدت نشان می دهد 43 طرح مورد نظر در 15 استان کشور توزیع شده است که در این میان استان تهران با 11 طرح بیشترین سهم را در جذب سرمایه های خارجی داشته است.

بر اساس این گزارش، سهم استان یزد نیز تنها یک طرح "تولید شمش بلیت فولاد ساده کرینی وکم آلیاژی" با حجم سرمایه گذاری 4 میلیون دلار در شهرستان خاتم توسط یک شرکت با تابعیت هندی است.

گفتنی است چندی پیش معاون اقتصادی اداره دارایی استان یزد از تایید چهار مجوز سرمایه گذاری خارجی در استان خبر داد بود و اعلام کرده بود بهار سال جاری، یکی از بهترین دوره های استان از نظر تعداد طرح های مصوب سرمایه گذاری خارجی بوده است.

انتهای پیام/ق

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.