شناسه : 10265018
در شب رحلت رسول اکرم(ص) صورت گرفت؛

استقبال مردم دارالعباده از 8 شهید گمنام در امامزاده جعفر(ع)


مردم استان یزد همزمان با شب رحلت رسول اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) از هشت شهید گمنام دوران دفاع مقدس با چشمانی اشکبار استقبال کردند.

به گزارش خبرنگار یزد آوا، مردم دارالعباده و ولایتمدار  یزد از ساعت 15  امروز مقابل آستان مقدس امامزاده جعفر(ع) یزد  ورود  8 شهید گمنام دوران 8 سال دفاع مقدس را به  انتظار نشسته بودند که با ورود کاروان شهدای گمنام در ساعت 17:10 و همزمان با پیچیدن صدای اذان در مؤذنه‌ها این انتظار پایان یافت.

مردم مؤمن و شهید پرور دارالعباده  در شب رحلت رسول اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) با چشمانی اشکبار از این 8 شهید گلگون کفن گمنام استقبال کردند و با گفتن «این گل پرپر از کجا آمده از سفر کرب و بلا آمده» پیکر مطهر شهدا را بر روی دستان خود به داخل مسجد اعظم آستان مقدس امامزاده جعفر(ع) هدایت  و نماز مغرب و عشا را اقامه کردند.

پس از اقامه نماز و سخنرانی حجت الاسلام سید حسین آقامیری، مردم با سینه زنی در جوار پیکرهای این شهدای گمنام به عزاداری پرداختند و با در آغوش گرفتن سربازان بی‌نشان خود تجدید میثاقی دوباره با آرمان‌های امام راحل (ره) و شهدای گرانقدر نظام اسلامی کردند.

پيكر اين شهدا روز سه شنبه دوم دي‌ماه به مناسبت ایام رحلت پيامبر اكرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبي(ع) و امام رضا(ع) در يزد تشييع و به خاك سپرده می‌شوند.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.