شناسه : 37722927

آشنایی با هواپیمای بوئینگ 757 قبل از خرید بلیط هواپیما


امروزه هواپیماها به یکی از مهمترین وسایل نقلیه موجود در جهان تبدیل شده ‎اند که افراد زیادی با استفاده از بلیط هواپیما از خدماتی که توسط آنها ارائه می‎شود بهره‎مند خواهند شد. با توجه به اهمیت این نوع وسیله نقلیه شرکت‎های مختلفی در زمینه ساخت هواپیما در حال فعالیت هستند و انواع مختلفی از هواپیما را راهی بازارهای جهانی کرده‎اند.

امروزه هواپیماها به یکی از مهمترین وسایل نقلیه موجود در جهان تبدیل شده اند که افراد زیادی با استفاده از بلیط هواپیما از خدماتی که توسط آنها ارائه میشود بهرهمند خواهند شد. با توجه به اهمیت این نوع وسیله نقلیه شرکتهای مختلفی در زمینه ساخت هواپیما در حال فعالیت هستند و انواع مختلفی از هواپیما را راهی بازارهای جهانی کردهاند.

یکی از این شرکتهای هواپیمایی که از شهرتی جهانی برخوردار میباشد و جزو بهترین شرکتهای فعال در زمینه نیز به حساب میآید شرکت بوئینگ آمریکا میباشد. همه ساله هزاران نفر با استفاده از بلیط هواپیما و یا بلیط خارجی از هواپیماهایی که توسط این شرکت ساخته شده است به مقاصد مورد نظرشان منتقل خواهند شد.

یکی از هواپیماهایی که توسط این شرکت هواپیمایی به بازار جهانی ارائه شده است و افراد زیادی با استفاده از بلیط ارزان هواپیما موفق به استفاده از آن شدهاند هواپیمای بوئینگ 757 میباشد.

 

این هواپیما در اندازهای متوسط طراحی و ساخته شده است و در اختیار ایرلاینها قرار داده شده است. این هواپیما که در دسته هواپیماهای پهن پیکر به حساب میآید در بسیاری از کشورها در حال فعالیت میباشد و همه ساله هزاران مسافر با استفاده از خرید بلیط هواپیما داخلی و یا با بلیط خارجی از آن استفاده میکنند و به مقاصد مورد نظرشان منتقل خواهند شد.

این هواپیما به شکلی طراحی شده است که توانایی طی کردن مسافتهای طولانی را داشته باشد و ایرلاینها بتوانند از آن برای انجام انواع پرواز خارجی و بین قارهای استفاده کنند.

در زمان ارائه این نوع هواپیما به بازار جهانی از استقبال عمومی بسیار خوبی برخوردار شد و بسیاری از شرکتهای هواپیمایی برای جابجایی مسافرانی که با تهیه خرید بلیط هواپیما داخلی و استفاده از بلیط ارزان هواپیما قصد انجام سفر هوایی را داشتند از این نوع هواپیما استفاده میکردند.

شرکت هواپیمایی بوئینگ یکی از قدیمیترین و بزرگترین شرکتهای سازنده هواپیما میباشد که سالانه چندین فروند هواپیما را طراحی و روانه بازار میکند. این شرکت فعالیت خود در این زمینه را از سال 1916 آغاز کرده است. ویلیام بوئینگ شخصی بود که این شرکت را تاسیس نمود و در زمینه ساخت انواع هواپیما مشغول به فعالیت شد. درکل جهان تنها رقیبی که میتوان برای این شرکت بزرگ هواپیمایی در نظر گرفت شرکت ایرباس میباشد.

 یکی از هواپیماهایی که توسط این شرکت بزرگ و مدرن ساخته شده است بوئینگ 757 میباشد که افراد زیادی با استفاده از خرید بلیط هواپیما داخلی و با بلیط خارجی از این نوع هواپیما استفاده میکنند و با آن موفق به انجام پروازهای بین قارهای خواهند شد.

همانطور که گفته شد این هواپیما در اندازهای متوسط طراحی شده است که از پیکری باریک بهره میبرد. این هواپیما برای پرواز از دو موتور استفاده میکندو نیروی مورد نیاز برای پرواز را با استفاده از آنها تولید میکند. هواپیمای بوئینگ 757 به شکلی طراحی و ساخته شده است که بتواند در زمینه تجاری و مسافربری فعالیت کند و مسافرانی که با استفاده از بلیط هواپیما و بلیط ارزان هواپیما قصد انجام سفر هوایی دارند را به مقاصد مورد نظرشان منتقل کند.

 نکته جالب توجه در رابطه با این نوع هواپیما این موضوع میباشد که بوئینگ 757 همزمان با هواپیمای بوئینگ دو موتوره 767 به بازار جهانی معرفی شد ولی بدلیل داشتن امکانات خلبانی یکسان از اسقبال خوبی برخوردار شد.

هواپیمای بوئینگ 757 به عنوان جایگزینی برای هواپیمای بوئینگ 727 روانه بازار شد تا با استفاده از آن ایرلاینها بتوانند مسافرانی که با تهیه خرید بلیط هواپیما داخلی و با بلیط ارزان هواپیما قصد انجام سفر هوایی را دارند به مقاصد مورد نظرشان منتقل کنند.

 هواپیمای 727 یک هواپیما با سه موتور مجزا بوده است که توانایی حمل 200 تا 295 مسافر را دارا بود و میتوانست آنها را تا مسافتهایی 3 تا 4 هزار مایل دریایی جابجا کند.

هدف اصلی شرکت هواپیماسازی بوئینگ از طراحی و ساخت این چنین هواپیمایی مصرف سوخت پائین آن بوده است که به همین بسیار مورد توجه انواع شرکتهای هواپیمایی نیز قرار گرفته بود و در بسیاری از آنها از این نوع هواپیما برای انتقال افرادیکه با تهیه قیمت بلیط خارجی و بلیط ارزان هواپیما قصد حضور در پرواز را داشتند مورد استفاده قرار میگرفت.

این هواپیما از کاهش 20 درصدی سوخت و افزایش 10 درصدی آیرودینامیکی بهره میبرد که همین موضوع سبب محبوبیت آن در بین جهانیان و فعالان در این زمینه شده بود.

 

آشنایی با مشخصات فنی این هواپیما

همانطور که گفته شد برای ایجاد نیروی پیشرانه مورد نیاز در این نوع هواپیما از دو موتور استفاده میشود که با توجه به تکنولوژی توربوفن طراحی و ساخته شدهاند و در این هواپیما مورد استفاده قرار گرفتهاند. در طول ساخت این نوع هواپیما از چندین موتور مختلف برروی آن استفاده شد اما اصلیترین موتور آن را میتوان موتورهای انگلیسی دانست که توسط شرکت رولز رویس طراحی و ساخته شده بودند.

 این هواپیماها سالانه هزاران مسافری که با استفاده از بلیط خارجی و با استفاده از تهیه بلیط ارزان هواپیما قصد انجام سفر هوایی دارند را به مقاصد مورد نظرشان منتقل میکنند.موتورهایی که در این هواپیما استفاده شده است گونههای مختلفی دارد که با توجه به مدل آنها میتوانند رانشی بین 3700 تا 4300 پاوند را تولید کنند.

 از این نوع هواپیما مدلهای مختلفی روانه بازار جهانی شد که با توجه به مدلهای مختلف آن مصرف سوخت آنها بین 42680 تا 43490 لیتر خواهد بود. این نوع هواپیما برای انتقال مسافرانی که با استفاده از بلیط هواپیما قصد انجام سفرهای بین قارهای را دارند مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

 نکته قابل توجه در طراحی و ساخت این نوع هواپیما مصرف سوخت کمتر آن نسبت به مدل قبلی آن میباشد که همین موضوع سبب شد تا ایرلاینهای زیادی در سراسر جهان اقدام به خرید این نوع هواپیماکنند و از آن برای جابجایی مسافرانی که با تهیه بلیط ارزان هواپیما قصد انجام سفر هوایی دارند استفاده کنند.

این هواپیما در سال 1982 اولین پرواز خود را با موفقیت به انجام رساند. امروزه این نوع هواپیما دیگر توسط شرکت هواپیماسازی بوئینگ تولید نمیشود اما همچنان میتوان آن را در بسیاری از ناوگان هوایی کشورهای مختلف جهان مشاهده کرد در این زمینه در حال فعالیت میباشد و افراد زیادی با استفاده از خدماتی که توسط آن ارائه میشود موفق به انجام انواع مختلفی از سفرهای هوایی خواهند شد.

 در هواپیمای بوئینگ 757 برای فرود از سه ارابه فرود استفاده خواهد شد که خلبان با استفاده از آنها میتواند این وسیله نقلیه غول پیکر را به زمین بنشاند. ارابه فرودی در دماغه هواپیما قرار گرفته است دارای دو چرخ میباشد و ارابههایی که در زیر بالها قرار دارند هرکدام دارای 4 چرخ میباشند. این چرخها به شکلی مجزا از یکدیگر قرار گرفتهاند و به فرود امن و راحت این هواپیما در زمان نشستن کمک خواهند کرد.

 در کابین خلبان ظرفیتی مناسب برای جای گیری خلبان و کمک خلبان وجود خواهد داشت. در این کابین از 6 صفحه نمایش رنگی و دو صفحه نمایش تک رنگ استفاده شده است که خلبانها در هنگام پرواز از آنها استفاده خواهند کرد.

یکی از ویژگیهایی که در این نوع هواپیما توسط شرکت سازنده آن در اختیار خلبان گذاشته شده است سیستم فرود خودکار میباشد. زمانیکه این هواپیما در ارتفاع کمتر از 150 متر در حال پرواز باشد با توجه به دید کمی که در اختیار خلبانها قرار میگیرد آنها میتوانند از سیستم فرود خودکار هواپیما در این موارد استفاده کنند.

در طراحی این هواپیما برای ورود و خروج مسافران از 6 درب استفاده شده است که 4 تا از آنها در طرفین و بخش جلویی هواپیما قرار گرفته است و دو درب دیگر در انتهای هواپیما قرار داده شده است. برای سوار شدن به این هواپیما باید از پله استفاده شود و در غیر اینصورت امکان ورود به این وسیله نقلیه امکانپذیر نخواهد بود.

 همانطور که گفته شد این هواپیما توانایی جابجایی 200 تا 295 مسافر را در هر نوبت پرواز خواهد داشت که این افراد در دوردیف سه نفره جای داده خواهند شد. از این نوع هواپیما در بسیاری از ایرلاینها استفاده میشود و افراد زیادی از خدمات آن بهره میبرند.

 

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.