شناسه : 28599363


آقای روحانی علاوه بر اینکه، کارنامه قابل دفاعی نداشته، از نظر پذیرش واقعیت نیز با بحران جدی همراه است. سخنان روز گذشته وی در رابطه با برنامه مجدد 100 روزه و ادعای انکار رکود حاکم بر کشور، بیانگر این است که این فاصله روحانی با واقعیت هر روز بیشتر از قبل می‌شود.

یزد آوا به نقل از یزدرسا؛ روز گذشته و در حاشیه  ضبط برنامه تلویزیون آقای روحانی، وی در مصاحبه با خبرنگار صدا و سیما سخنانی را به زبان آورد، که اگر شخصا با چشم‌ها و گوش‌های خودم شاهد این سخنان رئیس‌جمهور که از تلویزیون پخش شد، نمی‌بودم؛ خیلی برایم سخت بود که قبول کنم باز هم آقای روحانی و در آستانه روزهای نزدبک به انتخابات، مطالبی از این دست را بیان کرده باشد!

رئیس‌جمهور محترم خیلی راحت رکود حاکم بر کشور را انکار کرد و با اعتماد به نفسی عجیب مدعی شد ما الان رکود در کشور نداریم به جز در یک بخش! وی در ادامه نیز به برنامه 100 روزه خود اشاره کرد و گفت باز هم برنامه 100 روزه خواهم داشت! در واقع تاکید روحانی بر برنامه 100 روزه مجدد به گونه‌ای بود کأنه آقای روحانی در حال تمسخر خویشتن است!

این سخنان آقای روحانی در حالی است که خود او حدود دو هفته قبل و در جریان نشست خبری به صراحت وعده 100 روزه قبلی خود را انکار کرده بود و حتی گفته بود کم عقلی است اگر کسی چنین وعده‌ای بدهد! از سوی دیگر ادعای رئیس جمهور محترم مبنی بر عدم وجود رکود در کشور در حالی است، که حالا هر کسی در کشور رکود گسترده در جامعه را لمس می‌کند و انکار چنین واقعیتی با این صراحت از سوی روحانی پدیده‌ای عجیب محسوب می‌شود.

البته در ماه‌های اخیر به طور مکرر شاهد اتخاذ مواضع اینچنینی از سوی آقای روحانی بوده‌ایم. به عنوان نمونه، وی قبل از این از شرمنده نبودن به دلیل انجام وعده‌ها، بدترین پرسش بودن سؤال از موفقیت دولت در تحقق اقتصاد مقاومتی، عذاب الهی دانستن گرد وخاک خوزستان، افزایش نیروی جویای کار را نشانه امیدواری تلقی کردن و... سخن گفته بود که همه این مواضع بیانگر یک واقعیت تلخ در رابطه با دولت یازدهم و رئیس‌جمهور است و آن هم اینکه آقای روحانی علاوه بر اینکه، کارنامه قابل دفاعی نداشته، از نظر پذیرش واقعیت نیز با بحران جدی همراه است. سخنان روز گذشته وی در رابطه با برنامه مجدد 100 روزه و ادعای انکار رکود حاکم بر کشور، بیانگر این است که این فاصله روحانی با واقعیت هر روز بیشتر از قبل می‌شود.

حمیدرضا زارع
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.