شناسه : 36277404
امام جمعه بخش مرکزی یزد:

اعطای نشان ذوالفقار به معنای تجلیل از خانواده‌ مدافعان حرم بود


امام جمعه بخش مرکزی یزد گفت: اعطای نشان ذوالفقار از سوی فرمانده کل قوا به سردار سلیمانی به معنای تجلیل از خانواده‌های سرافراز مدافع حرم و پاسداشت تمام کسانی بود که با عناوین مختلف سعی دارند جرثومه فساد را در مناطق مختلف اسلامی ریشه کن کنند و موفق هم شدند.

به گزارش خبرنگار یزد آوا، آیت‌الله سید محمد کاظم مدرسی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ضمن تأکید بر استفاده از تنوع رزق معنوی در ماه رجب گفت:  مراسم اعتکاف از عبادت‌‌هایی که در این ماه می‌توان به خوبی از آن استفاده کرد و موجب، اتحاد، تقویت اخلاق و معنویت خواهد بود و ما پیروان مکتب شیعه افتخارمان این است که به کسانی اقتدا می‌کنیم که همه در راه جهاد و شهادت قدم برداشتند و عظمت در وجود آنها موج می‌زند.

وی ضمن تبریک پیشاپیش نوروز ادامه داد: عید نوروز، عید ملی ما و جنبه اسلامی نیز دارد و باید تکلیف فردی و اجتماعی خود را در این زمینه ادا کنیم، باید نسبت به گذشته و اعمالی که تاکنون داشته‌ایم محاسبه‌ای انجام دهیم و برای سال جدید برنامه‌ریزی خوبی داشته باشیم همچنین باید در این ایام به فکر نیازمندان و مستمندان باشیم و به آنها کمک کنیم.

امام‌جمعه بخش مرکزی یزد عنوان کرد: استان یزد، دارالعباده است و مردم و مسافرانی که وارد استان می‌شوند باید بدانند وارد چنین استان معنوی می‌شود و بنرهایی که در ورودی یزد نصب می‌شود باید هویت ایمانی و جنبه دینی مردم استان در آن پررنگ باشد، بنرهای نصب شده در شهر نیز باید به جای برخی از تبلیغاتی که گاهی عاری از هویت دینی است به معرفی شخصیت‌های دینی بپردازد و سابقه‌های جهادی، دینی و مقاومت مردم یزد در آن نمود داشته باشد.

آیت‌الله مدرسی با بیان اینکه تسهیل عبور و مرور و انصاف داشتن کاسبان یزدی از جمله مواردی است که باید در ایام نوروز بیشتر به آن توجه کرد، ادامه داد: رعایت حریم و حرمت اماکن مذهبی در ایام نوروز از دیگر مواردی است که در این ایام مسئولان باید به آن توجه داشته باشند و فرماندار یزد با کمک نهادهای مسئول زمینه برای اجرای برنامه‌های معرفی اماکن مذهبی و همچنین حفظ حرمت این اماکن داشته باشند.

وی با اشاره به اعطای نشان ذوالفقار از سوی فرمانده کل قوا به سردار سلیمانی گفت: این نشان معنا و هویت خاصی دارد و نشان از رضایت ولی فقیه و نائب امام زمان از مجاهدت‌های چنین شخصیت‌ها در طول چند سال گذشته است و به معنای تجلیل از خانواده‌های سرافراز مدافع حرم و پاسداشت تمام کسانی بود که با عناوین مختلف از جمله حزب الله لبنان، سپاه قدس، حشد الشعبی عراق و ... دست در دست هم دادند تا جرثومه فساد را در مناطق مختلف اسلامی ریشه کن کنند و موفق هم شدند.

مدرسی با اشاره به انتصاب حجت‌الاسلام رئیسی به سمت رئیس قوه قضائیه عنوان کرد: مردمی بودن، انقلابی بودن ، ضد فساد، احیای حقوق عامه، همکاری با قوای دیگر و ...   انتظاراتی است که رهبری برای تحول عظیم این دستگاه مهم و عدالت‌گستر در جامعه دارند و رئیس جدید قوه قضائیه انسانی پرانرژی، مردمی و آزاداندیشی است که هرگز حاضر نیست از مرز ارزش‌ها به خاطر رسیدن به قدرت و پیروزی بر رقیب عبور کند که این موارد را همه در زمان انتخابات ریاست جمهوری شاهد بودیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه حق بیانیه گام دوم انقلاب در استان یزد ادا نشده و حتی بایکوت خبری شده است، تصریح کرد: متأسفانه کمتر دستگاهی به این بیانه توجه داشته است و باید هر دستگاهی بخشی از بیانیه را که مرتبط با خود است مورد نظر قرار دهد و حتی پایان‌نامه‌های دانشگاهی نیز بر این اساس قرار گیرند.

امام‌جمعه بخش مرکزی با بیان اینکه رهبری بیانیه گام دوم انقلاب را به عنوان راهبرد در آستانه دهه پنجم انقلاب قرار داده‌اند، ادامه داد: متأسفانه هیچ دستگاه و یا شخصیت دولتی در استان یزد تاکنون در زمینه بیانیه گام دوم انقلاب ورود نکرده است یا اگر در این زمینه کاری هم انجام نداده آن عمل نشان داده نشده است البته این به این معنا نیست باید شعاری عمل کرد بلکه باید مشخص باشد که این بیانیه در حال پیگیری و تحقق است.

وی با ارزشمند خواندن سفر روحانی به عراق و دستاوردهایی که به همراه داشته است، گفت: باید از مجاهدت‌های سپاه قدس، حزب الله لبنان و دیگر رزمندگان قدردانی کرد که سفری امن را همراه با افتخار برای رئیس جمهور فراهم کردند قدرانی کرد، هر چند که برخی با این مجاهدت ها سر تضاد داشتند.

مدرسی با بیان اینکه امیدواریم اقدامات قابل توجه و تحرک زیادی در سال آینده از مدیران ارشد استان در عرصه‌های مختلف شاهد باشیم، گفت: نظارت و بازرسی در استان ضعیف است و تحمل گرانفروشی برای مردم بسیار سخت‌تر از تحمل گرانی است و اگر نیروی کافی برای این کار وجود ندارد مسئولان می‌توانند با فراخوانی و آموزش به بسیجیان نظارت بر بازار را قوی کنند.

وی با اشاره به اینکه مسئولان به جای تصدی‌گری در مدیریت، تسهیل‌گری در کارها را شیوه کارشان قرار دهند، ابراز امیدواری کرد شهردار ارزشی متدین و در چارچوب نظام و انقلاب برای یزد انتخاب شود و اعضای شورای شهر به دنبال چهره‌ای سالم و بدون حاشیه برای یزد باشند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد با اشاره به آغاز ثبت نام حوزه‌های علمیه برای علاقمندان گفت: تا حدودی فضای حوزه علمیه افزایش یافته و افراد بیشتری می‌توانند در آن مشغول به تحصیل شوند، و از مردم و خیران هم می‌خواهیم در این زمینه کمک کنند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.