شناسه : 36820333
با هدف آشنا کردن جوانان با شیوه‌های کسب درآمداتفاق افتاد


سایت و نمایشگاه مجازی «باما HSEE » با ظرفیت معرفی بیش از 2000 هزار فرصت شغلی در 146 رشته دانشگاهی در یزد آغاز به کار کرد.

به گزارش یزد آوا، سرآمدی هر ساله یزدی‌ها در کنکور سراسری برندی شاخص و پرافتخار برای مردم و نظام آموزشی این استان است، ولی موضوع مهمتر که می‌تواند لذت این افتخار را پایدارتر سازد کارآمدی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی در استان و کشور است که متأسفانه در حال حاضر این مهم آن طور که باید و شاید محقق نشده است.

مسئولان و صاحبان صنایع در حوزه‌های مختلف عدم مهارت فنی و اجرایی را یکی از جدی‌ترین چالش‌های فارغ التحصیلان می‌دانند و می‌گویند، توسعه صنعتی و اقتصادی علاوه بر آگاهی تئوری و علمی به مهارت لازم در حوزه‌های مختلف کسب و کار نیاز دارد که متأسفانه تعداد زیادی از فارغ التحصیلان فاقد تجربه کافی در حوزه اجرا هستند.

تحقیق و پژوهش‌های متعدد در این خصوص نشان می‌دهد که اگر دانش‌آموزان و دانشجویان همزمان با تحصیل با مشاغل و مهارت‌های مرتبط رشته درسی خود آشنا شوند مسیر اشتغال بعد از فارغ التحصیلی هموارتر و ایمن‌تر خواهد بود.

دکتر«محمدتقی قانعیان» با اشاره به ضرورت ایجاد زمینه مهارت‌افزایی بین فارغ التحصیلان دانشگاهی،‌اظهار کرد:‌ تحقق این مهم مستلزم آشنایی دانشجویان و دانش‌آموزان با شیوه‌های کسب درآمد از دروس مختلف است.

وی افزود:‌ به نظر می‌رسد اگر دانشجویان و دانش‌آموزان همزمان با زمان تحصیل در مورد ابعاد مختلف درسی آشنا شوند بیشتر نسبت به درک مفاهیم و کسب مهارت لازم برای آموزش اقدام می‌کنند.

مسئول دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در ادامه با اشاره به راه‌اندازی سایت و نمایشگاه مجاز «باما» گفت:‌ این سایت در حقیقت تجمیع شده عبارت بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی است که سعی دارد دانشجویان و دانش آموزان را با مشاغل مختلف و کسب و کار مرتبط با دروس آموزشی آنها آشنا کند.

قانعیان تصریح کرد:‌ سایت باما در حقیقت محلی برای تبدیل شدن فارغ التحصیلان دانشگاهی به کارشناسانی موثر و کارآمد در حوزه درسی و رشته‌های مرتبط است.

این مسئول آموزش شیوه کاریابی از دروس مختلف درسی را از جمله ویژگی‌های باما دانست و بیان کرد:‌ تاکنون بیش از دو هزار موسسه و شرکت مختلف در این سایت عضو شدند.

وی معرفی تاکنون 146 رشته دانشگاهی از کاردانی تا مقطع دکتری را از دیگر ویژگی‌های نمایشگاه مجازی باما عنوان کرد و ادامه داد:‌ دبیرستانی‌ها، پشت کنکوری‌ها و دانشجویان جامعه هدف محتوای آموزشی سایت باما هستند.

این استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با بیان این‌که دانشجویان و دانش‌آموزان با استفاده از سایت باما توانمند می‌شوند،‌گفت:‌ نمایشگاه مجازی HSEE (سایت باما) به آدرس اینترنتیhttp://bamahse.com/ فرصتی مناسب برای پول درآوردن با اطلاعات عمومی و آموزشی است.

قانعیان معرفی رایگان انجمن‌های علمی، دانشگاهی و سازمان‌های مردم نهاد فعال در حوزه‌های مختلف را از دیگر ویژگی‌های اجرایی باما دانست و بیان کرد:‌ تقویت و تأثیرگذاری سایت باما مستلزم حمایت بیش از پیش مسئولان استانی، اساتید دانشگاهی و صاحبان صنایع است.

مدیر و موسس سایت «باما» خاطرنشان کرد: این نمایشگاه مجازی برای تمام کارخانجات، هتل‌ها، بیمارستان‌ها و دانشجویان رشته‌های بهداشت، ایمنی و انرژی مناسب است.

این استاد دانشگاه با اشاره به ویژگی‌های آموزشی نمایشگاه مجازی باما، گفت: سایت باما به فارغ التحصیلان دانشگاهی ماهی‌گیری می‌آموزد.

وی در پایان با بیان این‌که اساتید دانشگاه و مدرسان آموزشگاه‌های مختلف باید آموزش‌های خود را با رویکرد توانمندسازی جامعه هدف طراحی و اجرایی کنند، تأکید کرد:‌ به نظر می‌رسد نمایشگاه مجازی باما نقشه راهبردی مناسبی برای آموزش کسب درآمد پایدار از دروس تحصیلی در مقاطع مختلف دبیرستانی و دانشگاهی است.

انتهای پیام/

ایسنا
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.