شناسه : 29247602


معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد، از آغاز فراخوان سوگواره استانی شعر و نوحه «سفینه» در یزد خبر داد.

به گزارش یزد آوا، حجت الاسلام علی کارگر معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد، با تبریک حلول ماه مبارک رمضان از از آغاز فراخوان سوگواره استانی شعر و نوحه «سفینه» در یزد خبر داد.

وی افزود: سوگواره سفینه در دو بخش شعر در تمامی قالب‌ها و بخش ویژه شامل اشعاری که قابلیت نوحه شدن را داشته باشد برگزار می‌شود.

 کارگر از عاشورا حیات و ممات محمدی، عاشورا تبلور اتنخاب و ایمان، زیارت عاشورا برنامه سلوک حسینی، عزت و ذلت در کربلا، جلوه‌های قرآنی در کربلا، مکتب عاشورا برنامه زندگی، شهدای کربلا الگوی شهدای مدافع حرم و اربعین حسینی اجتماعی به سوی ظهور به عنوان موضوعات این سوگوراه یاد کرد.

وی ضمن دعوت از تمام شاعران استان جهت حضور در این سوگواره گفت: علاقه مندان تا 25 تیرماه فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه این کنگره واقع در یزد، بلوار پاکنژاد اداره کل تبلیغات اسلامی استان ارسال کنند.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد افزود: مراسم اختتامیه این کنگره 19 مرداد ماه برگزار و به 10 نفر برتر در هر بخش جوایزی به رسم یادبود اهدا می‌شود.

وی تصریح کرد: سوگواره استانی «سفینه» به همت اداره کل تبلیغات اسلامی استان و با همکاری حوزه هنری و کانون مداحان و شعرای آیینی و شورای هیات مذهبی استان برگزار می‌شود.

روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد
 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.