شناسه : 36115156
رئیس کمیسیون شهر هوشمند شورای شهر یزد خبر داد


رئیس کمیسیون شهر هوشمند گفت: مطالعات امکان‌سنجی برقراری قطار شهری در یزد توسط یک شرکت چینی طرف قرارداد با وزارت کشور شروع‌شده که قرار است ظرف یک سال این مطالعات انجام شود

حمیدرضا قمی در مصاحبه با یزد آوا؛ بابیان اینکه موضوع برقراری قطار شهری در یزد در دست مطالعه و بررسی قرار دارد گفت: مطالعات امکان‌سنجی برقراری قطار شهری در یزد توسط یک شرکت چینی طرف قرارداد با وزارت کشور شروع‌شده که قرار است ظرف یک سال این مطالعات انجام شود.

رئیس کمیسیون شهر هوشمند افزود: منظور از امکان‌سنجی بررسی توانایی انجام کار و امکان برقراری در شهر یزد وجود دارد و هم انتخاب نوع ناوگان سطح شهر یزد هم انجام می‌شود البته هم‌زمان با یک شرکت روسی نیز در این زمینه درحال مذاکره هستیم.

راه آهن یزد متولی پروژه قطار حومه ای

وی درباره اقدامات صورت گرفته در زمینه قطار حومه‌ای هم اظهار داشت: در این زمینه شهرداری‌های مسیر و راه‌آهن کشور اعلام آمادگی کردند و باید تفاهم‌نامه‌ای بین شهرداری‌های شهرهای استان و راه‌آهن عقد شود و شرکتی تحت عنوان شرکت راه‌آهن حومه‌ای تأسیس گردد و کار شروع شود که باید در این زمینه راه‌آهن یزد پیگیری کند.

عضو شورای شهر یزد تصریح کرد: البته در حدود دو ماه قبل نیز مسئولان راه‌آهن یزد قول داده بود که تفاهم‌نامه اجرای پروژه را یک ماهه به نتیجه برسانند که تا این لحظه اتفاقی نیفتاده و ما همچنان پیگیر این موضوع هستیم.

انتهای پیام/ح

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.