شناسه : 24961052
همه چیز در مورد فاجعه ای که با بی تدبیری رخ داد


فاجعه ای که باعث کشته و زخمی شدن شمار بسیاری از هموطنان شد در حالی رخ داد که 2 سال قبل سیستم کنترل اتوماتیک قطار توسط دولت مدعی تدبیر افتتاح شده بود!

به گزارش یزد آوا؛ صبح روز  گذشته2 قطار مسافربری (قطارهای تبریز به مشهد و سمنان به مشهد) در ایستگاه هفت‌خوان دامغان ـ سمنان به یکدیگر برخورد کردند که در اثر آن 4 واگن از ریل خارج شده و 2 واگن دچار حریق شد. در اثر این حادثه 44 تن از هموطنان کشته و 82 نفر نیز مصدوم شدند. اما نحوه برخورد دولتی که ادعای راستگویی، تدبیر و مدیریت دارد با این واقعه در نوع خود بی نظیر است.


افتتاح سیستم کنترل اتوماتیک قطار در سال 93، خطای انسانی در سال 95!
اسحاق جهانگیری ( همان کسی که معتقد بود:«اصلا مدیری در دولت احمدی‌نژاد وجود نداشت که ضعف مدیریتی وجود داشته باشد!») معاون اول روحانی به همراه عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی سال 93 سیستم کنترل اتوماتیک قطار را راه اندازی کردند.

 


قرار بود این سیستم سرعت و فاصله قطارها را به صورت مدیریت متمرکز کنترل کرده و احتمال وقوع سوانح را به حداقل ممکن برساند.

 بعد از وقوع این فاجعه انتظار می رفت مسئولین در دولت راستگویان اشتباهات خود را پذیرفته و به خاطر آن عذرخواهی کنند، اما نهایتاً و در کمال تعجب  مدیرعامل راه آهن اعلام کرد: خطای انسانی باعث برخورد قطار سمنان-مشهد به قطار تبریز-مشهد در ایستگاه هفت خوان است.

همه فعالیت های دولت
از صدقه دادن تا حواله کردن به بیمه!

روحانی، رئیس جمهور پیش از این توسعه صنعت ریلی را یکی از دستاوردهای دولت تدبیر و امید خوانده بود.

 


وی با کشته شدن جمعی از هموطنان در این حادثه دست به قلم شد و به معاون اول خود نامه نوشت. این دومین بار بود که روحانی در هفته نامه نگاری می کرد. همین موضوع دستمایه مقایسه جالبی بین این دو دستور شده که نیازی به توضیح اضافه ندارد.

 عباس آخوندی که علی القاعده می بایست از رخ دادن حوادثی مانند برخورد قطار و تصادفات مرگبار جاده ای(نظیر آنچه چند روز قبل مردم یزد را عزادار کرد و 29 نفر از زائران اربعین را به کام مرگ کشید) جلوگیری کند، با وقوع حادثه سفر خود به ترکمنستان را لغو کرد و در منطقه حضور یافت. مطلبی که به شدت از سوی حامیان دولت انتشار یافت. هر چند برخی منابع مطلع ادعا می کنند وی اصلا برنامه ای برای سفر به ترکمنستان نداشته است!

 به هر حال آخوندی با حضور در منطقه گفت: همه خانواده‌ها چه آنهایی که کشته شده‌اند و چه آنهایی که مجروح هستند، زیرپوشش بیمه قرار دارند و از این جهت نگرانی خاصی وجود ندارد.

محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهور نیز وقوع این حوادث را ناشی از قرار گرفتن در ماه صفر دانست و خواستار پرداخت صدقه شد!

 چه باید کرد؟
در فضایی که مسئولین دولتی، تدبیری در حد ارجاع دادن حادثه دیدگان به بیمه و یا پرداخت صدقه می اندیشند، تنها مجلس می تواند با تکیه بر استقلال خود و رد شائبه های وکیل الدوله بودن نمایندگان به فریاد مردم برسد.
از آنجا که تعدادی از حادثه دیدگان ترک زبان بوده اند و اخیراً فراکسیون ترک زبانان در مجلس شکل گرفته است، می توان امید داشت حداقل این طیف از نمایندگان حادثه اخیر را بررسی کنند، تا مشخص شود تا کی عموم مردم کم توان جامعه که مجبور به سفر با اتوبوس و قطار هستند باید قربانی بلندپروازی ها و ولخرجی های آخوندی برای خرید هواپیما شوند!

یزد رسا/
 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.