شناسه : 10227312
گزارش/


کار کی‌روش و کفاشیان بالعکس شده است کی‌روش برنامه می‌دهد و کفاشیان اجرا می‌کند، حالا باید گفت رئیس فدراسیون فوتبال ما آقای کی‌روش است او هر برنامه‌ای دوست دارد انجام می‌دهد و همه بله قربان گو هستند.

به گزارش یزد آوا به نقل از راه دانا، تیم ملی فوتبال کشورمان، در حالی تهران را به مقصد ژوهانسبورگ ترک کرد که در آستانه جام ملتهای آسیا یکی از بی‌برنامه‌ترین اردوهای تیم ملی، در انتظار ملی‌پوشان است؛ اردویی که مانند دوران پیش از جام‌جهانی و با پافشاری کارلوس کی‌روش در آفریقای جنوبی برگزار می‌شود و این سؤال پیش می آید که چرا آفریقای جنوبی مقصد اردوی تدارکاتی تیم ملی ایران شده است.

این اردو در حالی برگزار می‌شود که کارلوس کی‌روش تمایل داشت تا ایران سه بازی تدارکاتی با تیم های ملی برگزار کند خود کی روش از کنیا، آفریقای جنوبی، زیمبابوه، تانزانیا و بوتسوانا به عنوان حریفان مدنظرش نام برد اما  بازی با هیچ کدام از این تیم‌ها رزرو نشد.

به نظر می رسد دیگر فدراسیون فوتبال هیچ کاره است و همه چیز دست کی روش است.جالب است تیم ملی برای آماده سازی جام ملتهای آسیا که در اردوی آفریقای جنوبی به سر می برد طبق اعلام فدراسیون فوتبال که عنوان کرده بودند با تیم صدر نشین آفریقایی بازی می کنیم اما معلوم شد حریف تیم ملی ایران شب گذشته در لیگ آفریقای جنوبی بازی داشته است و ممکن نیست که با تیم اصلی خود واد میدان شود.
باید به جناب کی روش گفت واقعا بازی با یک تیم آفریقایی آن هم با تیم دوم  چه سودی می تواند برای تیم ملی داشته باشد که باید مردم را "گول بزنیم"  و در بوق کرنا کنیم که ما با تیم های قدر در این اردو بازی خواهیم کرد.
این ها همه نشان می‌دهد که کی‌روش همه کاره فوتبال ایران شده و کسی نمی‌تواند در مقابل تصمیمات او حتی اگر غیرمنطقی  هم باشد مخالفت کند.
کار کی‌روش و کفاشیان بالعکس شده است کی‌روش برنامه می‌دهد و کفاشیان اجرا می‌کند، حالا باید گفت رئیس فدراسیون فوتبال ما آقای کی‌روش است او هر برنامه‌ای دوست دارد انجام می‌دهد و همه "بله قربان گو" هستند.

بی‌شک یکی از قابلیت‌های مدیری در حد ریاست فدراسیون فوتبال یک کشور باید در روابط بین‌الملل او باشد؛ مدیری که با شناخت از جایگاه کشورمان، پای تیم‌های بزرگ جهان را به ایران باز کند و با رایزنی‌های فراوان موجب هر چه بیشتر و بهتر شناخته ‌شدن فوتبال کشورمان شود؛ اما آنچه این روز‌ها در فوتبال ما حاکم است رویه‌ای کاملا خلاف این جریان است.
نمونه بارز این ماجرا را می‌توانیم در همین  اردوی تدارکاتی تیم ملی پیش از جام ملت‌ها در آفریقای جنوبی جست‌وجو کنیم؛ جایی که با سردرگمی‌های فراوان تیم ملی به یکی از بی‌برنامه‌ترین اردوهای تاریخ خود رفته است؛ اردویی که هنوز معلوم نیست قرار است، تیم ملی در آن با چه تیمی دیدار کند و رقبای تدارکاتی ایران چه کشورهایی هستند!
نیمه دوم دی ماه امسال، جام ملت‌ها استارت می‌خورد رقابت‌هایی که برای کشور و فوتبال ایران حیثیتی است؛ رقابت با سه تیم عربی و سپس تلاش برای دفاع از جایگاه تیم‌ملی در آسیا.
کشورهای عربی هزاران هزار دلار هزینه کرده‌اند و می‌کنند، اردوهای متعدد و برگزاری بازی‌های پی در پی، آنها را برای جام ملت‌ها مسلح کرده است اما تیم ما که به دستور جناب کی روش لیگ 50 روز تعطیل شده است به آفریقای جنوبی رفته اند تا برای بازی با ذخیرهای تیم های لیگ برتر آفریقای جنوبی آماده شوند.

به هر حال سؤال اینجاست ‌چرا تیم ملی با چنین وضعیت آشفته‌ای، راهی افریقای جنوبی شده است هماهنگی‌های اردوی تیم ملی را چه افرادی انجام داده‌اند که اردوی تیم ملی چنین آشفته و بی‌برنامه است.
بی‌اطلاعی کمیته روابط بین‌الملل فدراسیون فوتبال از هماهنگی‌های این اردو چه معنی می‌تواند داشته باشد اصرار بیش از حد کارلوس کی‌روش به برگزاری اردوی تیم ملی در آفریقای جنوبی به چه دلیلی است؛ آن هم در حالی که برنامه‌های تیم ملی به هیچ وجه مشخص نیست متأسفانه "در" برای فدراسیون فوتبال همچنان بر‌‌ همان پاشنه قدیمی می‌چرخد و نزدیکی به جام ملت‌ها و لزوم حمایت همه جانبه از تیم ملی، مانع می‌شود تا خیلی‌ها در حقایقی که در این فدراسیون و حول این تیم می‌گذرد موشکافانه نگاه کنند.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.